На Черкащині протягом останніх семи років спостерігається зменшення смертності хворих на серцево-судинні захворювання, тим часом по Україні таку тенденцію відзначено лише торік. Але сердечно-судинні захворювання продовжують лідирувати.
Як розповіла газеті «Нова Доба» головний кардіолог області Світлана Журба, у 2011 році нараховувалося 7 340 хворих на 10 000 населення, 69,5% померлих – «сердечники», 30% інвалідів мають серцеві недуги. Щоб змінити тенденцію на краще, потрібно особливу увагу звернути на профілактику.– Часто спостерігається, що хворий, наприклад, після перенесеного інфаркту не дотримується рекомендацій кардіолога, передчасно припиняє прийом ліків, розрахований на місяці, – зауважує Світлана Журба. – Тож, лікарі всіх ланок – від дільничних до спеціалізованої медичної допомоги – повинні пацієнтів переконанати в необхідності лікування. Тож під час навчання методам вторинної профілактики приділяється особлива увага.
Ці та інші питання обговорювалися нещодавно в Черкасах на конференції, під час якої 17 провідних фахівців Інституту кардіології ім. академіка М. Д. Стражеска ділилися своїми знаннями з лікування артеріальної гіпертензії, ішемічної хвороби серця, гострого інфаркту міокарда, серцевої недостатності та ін.
– Кардіологічна школа імені Стражеска для нас дуже важлива. Перші особи в кардіологічній науці, автори протоколів лікування своїми лекціями та доповідями допомагають підняти рівень професійності наших лікарів, – розповіла головний кардіолог Черкаської області Світлана Журба. – Ми постійно навчаємо наших кардіологів, терапевтів. В обласному кардіологічному центрі раз на рік проводимо курси, щоквартально організовуємо наукові конференції, куди запрошуються найкращі кардіологи України.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису