– Основна мета – підготувати особовий склад до управління підпорядкованими підрозділами, – зауважив Анатолій Ілліч.
Заступник обласного комісара Олег Захаренко водночас розповів про соціальні гарантії військовозобов’язаних, призваних на навчання з територіальної оборони.
Так, за резервістами оперативного резерву першої або другої черги на час проведення зборів (зокрема час проїзду до місця їхнього проведення й назад) зберігаються місце роботи незалежно від підпорядкування та форм власності підприємства, а також займана посада та середньомісячна заробітна плата.
Залученим на збори виплачують грошове забезпечення від військового комісаріату. Також учасників зборів безкоштовно забезпечують військовою формою одягу, харчуванням, проживанням та медичним обслуговуванням.
Якщо ж військовослужбовець оперативного резерву захворів під час зборів та продовжує хворіти після їхнього закінчення, за ним зберігається місце роботи та займана посада, а з дня закінчення зборів замість зарплатні виплачують допомогу з тимчасової непрацездатності.
Офіцерів бригади, залучених до зборів, навчатимуть інструктори, які брали участь у бойових діях на Сході країни.
Отож, 5 серпня військовозобов’язані прибуватимуть на збірний пункт Черкаського обласного військового комісаріату та збірні пункти в районах. Там відбудеться шикування, оголошення про початок навчань та перші лекційні заняття.
6 серпня військовослужбовці тероборони відправляться до Головного центру підготовки особового складу Державної прикордонної служби імені генерала Ігоря Момота (с. Оршанець). У цей день в підрозділах проведуть заняття з вогневої підготовки (стрільби), тактичної медицини та ін.
Із 7 до 9 серпня в підрозділах територіальної оборони відбудуться тактико-стройові заняття з управління підрозділами на визначених місцях.
Урочисте завершення навчань – 11 серпня.
Зауважимо, 118-та окрема бригада територіальної оборони перебуває у складі оперативного командування «Північ». Основні ж завдання тероборони такі:
– охорона та захист державного кордону;
– забезпечення умов для надійного функціонування органів влади, військового управління, стратегічного розгортання військ;
– охорона та оборона важливих об’єктів і комунікацій;
– боротьба з диверсійно-розвідувальними силами, іншими озброєними формуваннями агресора та антидержавними незаконно утвореними озброєними формуваннями;
– підтримання правового режиму воєнного стану.
реклама