реклама Делікат

Із 25 квітня 2012 року забороняється проводити омолоджувальну та формувальну обрізку зелених насаджень, оскільки відбувається розпускання бруньок на зелених насадженнях, повідомляє прес-служба Черкаського міськвиконкому.

Відповідно до п. 9.1.11 Правил утримання зелених насаджень у місті під час догляду за деревами застосовують три види обрізання: формувальне, санітарне й омолоджувальне.

Формувальна обрізка дерев проводиться з метою надання декоративної форми рослинам, рівномірного розташування скелетних гілок, регулювання та контролю за нормальним ростом та розвитком, формуванням коренів та крони, тобто збереженням оптимального співвідношення між кроною та коренями, а також з метою активізації життєвих функцій дерева та безпеки для людей. Формувальне обрізання дерев проводять у рядових та алейних насадженнях з метою збереження природної або штучної форми рослин (колоноподібної, конусоподібної, кулеподібної тощо), рівномірного розташування скелетних гілок, а також дерев пересаджених з лісу. Розрізняють слабке, помірне і сильне обрізання. Формувальне обрізання рекомендується здійснювати ранньою весною, до початку вегетації (кінець лютого-квітень). У районах з м’якою зимою, де температура повітря не опускається нижче мінус 10 градусів по Цельсію, допускається осіннє формування після листопаду. Зразу після обрізання всі рани, діаметром понад 2 см зашпаровують садовою замазкою або зафарбовують олійною фарбою на натуральній оліфі під колір крон дерева.

Хвойні породи погано переносять обрізання, тому його проводять лише на деяких видах туй, ялин, ялівців, які використовують у високих живоплотах уздовж доріг і залізниць, біля меморіалів.

Омолоджувальна обрізка виконується лише для дерев, які добре витримують підстригання та обрізання і вершина яких почала всихати, а ріст пагонів припинився. При цьому сильно вкорочують на 50-75 % загальної довжини старі гілки, залишаючи, якщо це можливо, одну-дві гілки другого порядку. Помірне та слабке омолоджування передбачає обрізку частини крони, а сильне – зріз до основи скелетних гілок. Зразу після обрізання всі рани, діаметром понад 2 см, зашпаровують садовою замазкою або зафарбовують олійною фарбою на натуральній оліфі під колір крон дерева. Вкорочення крони проводиться таким чином, що залишається від землі не менше 7 метрів. Обрізку проводити навесні до розпускання бруньок або восени після опадання листя.

Санітарне обрізання крони виконують, щоб позбутися старих, хворих, сухих і пошкоджених гілок, а також гілок, спрямованих всередину крони або зближених одна з одною. Обрізці підлягають також пагони, що відходять від центрального стовбура вгору під гострим кутом, щоб уникнути їхнього обламування. Санітарне обрізання потрібно проводити щороку протягом вегетаційного періоду. Зразу після обрізання всі рани, діаметром понад 2 см, зашпаровують садовою замазкою або зафарбовують олійною фарбою на натуральній оліфі під колір крон дерева. У хвойних дерев та тих, що дуже виділяють смолу, рани не замащують.

реклама

Коментарі  

 
+6 #1 Дядя Вася 25.04.2012 07:25
А как называется то обрезание,когда сносят крепкие 30-40 летние деревья с немного поврежденной омелой кроной,а сухостой оставляют?Во дворах Розы Люкс. такое недавно видел,6 штук-как по маслу.Причем,уроды,пн и оставляют полметровые,их кто-то корчевать будет? Сомневаюсь.Самим бы вам обрезание сделать по самые помидоры.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100