Покращувати екологію Тясмина нещодавно зібралися небайдужі сміляни та гості міста. Екологічну акцію організували підводні мисливці з Черкас. До заходу також долучилися жителі міста та студенти першого курсу Смілянського технікуму харчових технологій. Фінансову допомогу в організації заходу надав народний депутат України Анатолій Семинога.
Доки молодь прибирала берег від різного непотребу, залишеного відпочивальниками, підводні мисливці пірнали у річку в «пошуках» сміття. Серед знахідок були «традиційні» скляні пляшки з-під алкогольних напоїв та пакети. Хоча траплялося взуття, одяг, покришки і навіть кермо від автомобіля. На березі ж одна із учасниць акції Анастасія Слюсарева, яка приїхала з обласного центру разом із чоловіком та двома маленькими дітками, знайшла викладене свічками серце.
- Можливо, робили пропозицію руки та серця або просто проводили романтичний вечір, - каже дівчина. – Певно, красиво було, але після себе прибрати забули. Зібрала пів мішка свічок, які були в одноразових стаканчиках.
Ілля Слободяник, член асоціації підводних мисливців, яких об’єднав спеціалізований сайт про мисливство під водою, розповідає, що очищають дно річок вони двічі на рік – навесні та восени. Оскільки більшість мисливців, які цього дня приїхали в Смілу, - черкащани, зазвичай такі заходи вони проводять на Дніпрі. Але цього року, за рекомендацією свого товариша зі Сміли, обрали Тясмин і протягом двох годин назбирали майже машину сміття. Після прибирання учасники акції отримали заохочувальні подарунки, а підводним мисливцям від голови Комітету з питань екологічної політики Анатолія Семиноги вручили грамоти за особистий вагомий внесок у збереження довкілля та дбайливе ставлення до природи. Наприкінці усіх присутніх частували смачною юшкою.
- Ми намагаємося відзначати старання людей, які приходять допомагати, приємними подарунками, - розповідає Ілля Слободяник. - І зазвичай купуємо усе за власні гроші. Тому нам дуже приємно, що цього разу в організації акції нам посприяв Анатолій Семинога.
Голова Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Анатолій Семинога наголошує, що подібні акції надзвичайно важливі, адже саме ініціатива небайдужих людей є прикладом для інших.
- Можливо, ті відпочивальники, які лишають після себе купи сміття, все ж задумаються і змінять своє ставлення до навколишнього середовища, - говорить Анатолій Іванович. - Переконаний, що ніхто не хоче, щоб їхні діти жили в суцільному смітнику. А нині ситуація зі сміттям в Україні невтішна. Тому, аби її виправити, необхідно не лише впроваджувати екологічні програми, але й кожному з нас починати із себе. Також не треба забувати про екологічне виховання дітей. Адже саме ми, дорослі, можемо і повинні прищепити їм відповідальне ставлення до природи.
Анна ПЕТРОВА
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису