реклама Делікат

Учора перший заступник голови обласної ради Володимир Вовченко зустрівся з представниками Берлінського технічного університету – науковим співробітником Ані Мей, професорами Хейлендом та Хоппенстедтом в рамках реалізації українсько-німецького проекту щодо ландшафтного планування.

У зустрічі взяли участь директор Інституту географії НАН України академік Леонід Руденко та спеціалісти інституту, представники Головного управління Держкомзему в Черкаській області, державного управління охорони навколишнього природного середовища, управління промисловості та інфраструктури облдержадміністрації, надзвичайних ситуацій, лісового та мисливського господарства, управлінь водного господарства, вищих навчальних закладів області та інші.

Це вже друга зустріч з експертами. Перша відбулася місяць тому і тоді німецька сторона залишила свої пропозиції. Нині необхідно обговорити та оцінити пропозиції, зокрема, на прикладі Канівського району, який рекомендується як модульний об’єкт.

Професор Берлінського технічного університету Хейленд, презентуючи проект, відзначив, що головне завдання ландшафтного планування – якомога краще поєднати умови проживання людей з природніми умовами або навпаки – якнайкраще пристосувати природні умови до комфортного проживання людей. Хоча насправді наука розглядає це не так спрощено. Сьогодні не просто створюються парки, сади, упорядковуються газони, озеленюються ті чи інші ділянки, плануються рельєфи. Крім того, обов’язково враховуються соціологічні, економічні і екологічні проблеми плюс ландшафтне планування.

– У Німеччині таким плануванням покрита вся територія країни, – розповів професор Хейленд. – Ми вже досконало вивчили і знаємо, де придатні землі для проживання людей, де ризиковані, і архітектори прислухаються до наших рекомендацій.

В обговоренні означених питань виступили перший заступник голови Канівської райдержадміністрації Галина Москаленко, директор Інституту географії НАН України Леонід Руденко, інші посадовці.

Підбиваючи підсумки, Володимир Вовченко подякував німецькій стороні за участь та наміри надати відповідну допомогу та наголосив, що прийшла, очевидно, пора ламати стереотипи:

– Раніше ми брали від природи усе, завойовували її, а тепер треба уміло, розумно, збалансовано розпоряджатися природними ресурсами. Ландшафтне планування впродовж двох років має бути здійснене в кожному районі області. А розпочнеться, як і заявили керівники проекту, з Канівщини.

Учасники зустрічі домовилися про продовження взаємної координації дій та співпрацю, повідомляє прес-служба Черкаської облради.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100