Україна перебуває на 102 позиції за рівнем свободи і демократії. Про це на парламентських слуханнях «Безпека діяльності журналістів в Україні: стан, проблеми і шляхи їх вирішення» повідомив Нестор Шуфрич – голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова, виступаючи за трибуною.
Шуфрич сказав, що і йому подобається не все, що журналісти пишуть, але обіцяв забезпечити право журналістам на безпечну діяльність.
Журналіст родом з Черкас Роман Сущенко у виступі закликав парламентарів до посилення відповідальності за перешкоджання професійній діяльності журналістів.
Емоційним і влучним був виступ голови НСЖУ родом з Черкас Сергія Томіленка.
– Нарешті на найвищому державному рівні ми розглядаємо тему безпеки і виживання журналіста, – зазначив Сергій Томіленко. – Сідаючи за монітор, журналіст знає, якщо з ним трапиться біда, його не захистять.
Сергій Антонович згадав загиблих журналістів і сказав, що «трагедія Гонгадзе – це страх, що паралізує суспільство».
– Влада думає, що вона вічна, і кожна влада помиляється. Воювати з журналістами – це свідомо скорочувати термін перебування при владі. Треба захищати безпеку журналістів, їхнє життя і здоров’я, а тоді лякати кримінальною відповідальністю, - сказав Сергій Томіленко і зазначив, що напередодні слухань з міністром внутрішніх справ була досягнена домовленість стосовно щоквартального звітування щодо ходу розслідування по нападах на журналістів. Страх безкарність і бездіяльність сковують професію. Кожні 5 днів в Україні б’ють і виявляють агресію щодо журналіста. Філіппіни, Перу, Палестина, Сомалі – до таких країн вже зараховують Україну, а це список країн, де журналіст в небезпеці.
Сергій Томіленко зазначив, що журналістів не розділяють на своїх і чужих. А солідарність назвав єдиною зброєю проти безкарності.
– Шкода, що тут немає президента Зеленського, але сподіваюся, що він почує нашу вимогу – зупинити безкарність захистити журналістів. Публічні парламентські слухання мають бути щорічні, а в МВС і інших правоохоронних органах мають бути уповноважені люди, які б доводили до судів справи про напади на журналістів, – сказав Томіленко.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису