Однак, на думку Олексія Бонюка, спектр правових послуг, які мають бути доступні абсолютно кожному, потрібно розширювати.
- Нині судова система зазнає чималих змін. Коли і чим закінчиться судова реформа, прогнозувати важко. Тож, на нашу думку, на часі перейняти позитивний європейський досвід і частину справ узагалі вивести з компетенції судів. Суди перевантажені, люди місяцями чекають розгляду справ, які можна швидше й не менш ефективно розглянути і поза судом. Реалізувати це на практиці могли б саме такі громадські центри правосуддя, які ми хочемо створити на місцях. Крім того, особливої уваги потребує зараз відновне правосуддя, покликане мінімізувати вплив на дитину несприятливого середовища. Як воно діє? Спрощено – укладається медіаційна угода між потерпілим та неповнолітнім, потім дитина проходить програму з ресоціалізації та звільняється від кримінальної відповідальності. Саме задля впровадження ефективного впровадження відновного правосуддя і потрібна тісна співпраця Координаційного центру з надання правової допомоги та органів місцевого самоврядування. Останні мають всі ресурси та повноваження, щоб дитина могла пройти процес ресоціалізації із залученням психологів, працівників служб у справах дітей, центрів для розвитку дітей, де діють різноманітні гуртки, місцевих установ, які б допомогли виправитися за допомогою громадських робіт тощо, - зауважив Олексій Бонюк.
- Тож спектр співпраці Координаційного центру з надання правової допомоги та органів місцевого самоврядування задля покращення правової грамотності та правового захисту населення дуже широкий.
- - Головною ж перевагою таких громадських центрі правосуддя є те, що вони – дійсно громадські. Тобто місцеві, доступні, ефективні для потреб конкретної громади. Для цього ми власними зусиллями проведемо дослідження правових потреб жителів Черкас і врахуємо їх, щоб у майбутньому забезпечити, - наголосив директор Регіонального центру з надання БВПД у Черкаській області Віктор Левицький.
Ініціативу Координаційного центру з надання правової допомоги міський голова Черкас Анатолій Бондаренко назвав вкрай корисною та необхідною для громади нашого міста. Тому в ході зустрічі було досягнуто домовленості про розробку концепції пілотного проекту зі створення громадського центру правосуддя в Черкасах.
- Система безоплатної правової допомоги – чи не єдина на сьогодні реформа, яка пройшла успішно і реально працює на користь людей. Тому як міський голова обласного центру вважаю, що правосуддя має ставати доступнішим для простих людей, а їхнє право на захист, правову інформацію, допомогу та підтримку – реалізованим в повній мірі. Тож, якщо органи місцевого самоврядування можуть цьому посприяти, Черкаси готові стати одним із обласних центрів, де ця корисна ініціатива буде втілена в життя, - відзначив Анатолій Бондаренко.
Про це пише сайт міськради
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису