Кілька десятків вкладників кредитних спілок, які втратили свої кошти після масового припинення діяльності цих фінансових установ у 2008-2009 роках, зустрілися вчора з журналістами біля Будинку правосуддя, щоб висловити своє обурення тим, як ведеться слідство у їхніх справах.
Вкладники звинувачують представників керівництва своїх спілок, які таємно від них будували звичайні фінансові піраміди, створюючи «прибуток» лише за рахунок приходу нових вкладників, тоді як в борг під зиск кошти практично не виділялися. Частина кредитних спілок узагалі юридично не мала жодного майна. Офіси і обладнання придбавали за гроші кредитної спілки на ім’я фізичних осіб, а потім здавали їх кредитній спілці в оренду. Вкладники твердять, що звертали на ці обставини увагу правоохоронних органів. Проте компенсацій втрачених вкладів люди досі не отримують.
– Ми хочемо звернути увагу громадськості та ЗМІ на головну причину затягування справ по кредитних спілках – бездіяльність правоохоронних органів, – від імені обманутих вкладників наголосив один із них – вкладник кредитної спілки «Благо» Володимир Туман. – Більше того, ми підозрюємо, що правоохоронні органи навмисне діють в інтересах осіб, причетних до обкрадання кредитних спілок.
Загалом під стіни Будинку правосуддя прийшли вкладники 12-15 кредитних спілок.
– По деяких кредитних спілках навіть не відкрито кримінальних проваджень, – обурюється Володимир Савісько, потерпілий по кримінальному провадженню стосовно кредитної спілки «Альянс». – А по нашій кредитній спілці – досі не допитані члени спостережної ради, кредитного комітету. І навіть підозри не винесено! 17 томів кримінального провадження – сама макулатура. Не досліджено фінансово-господарську діяльність кредитної спілки, немає експертизи. Не досліджені активи, майно спілки, боржники не допитані, жодний позичальник (якщо такі є) не допитаний!
Кримінальні справи розслідуються роками. Потерпілими визнано сотні осіб, загальна сума збитків – десятки мільйонів гривень.
– Справи перекидають від одних слідчих до інших. Слідчі дії проводяться мляво. Насправді це навіть не розслідування, а розвал справ, – переконаний Володимир Туман. – Часто слідство обмежується лише допитами, при цьому допитують тільки представників керівництва спілки, обійшовшись без спілкування з потерпілими. А розслідувані таким чином справи, потрапляючи в суд, не мають жодних шансів стати виграшними.
Усе це спонукає обманутих вкладників вважати, що слідство навмисне проводиться недбало – з метою уникнення винними кримінальної відповідальності.
Крім того, зволікання з розслідуванням кримінальних справ заважає просуванню розгляду цивільних позовів вкладників. Навіть за тими позовами, які вкладники виграли, виконавча служба не може виконати рішення судів, оскільки наявність грошей і майна, які належали б кредитним спілкам, не підтверджені.
реклама
Коментарі
Померла? Аяяяй... А де ж гроші вкладників? А не скажете у якому закладі померла і часом не після зміни керівництва силових структур області?
Ви помиляєтесь: у жовтні 2009 померла голова кредитної спілки "Імперія" -Любов Тертиця, яка "кинула" вкладників спілки на суму близько 8 млн. грн. (нагадаю і курс долара на той час - 8 грн./1$).. А дехто скористувався нагодою підзаробити..
тайна следствия дурачка включают
Не чув про жодного з них, що він "помєр", а "за граніцей" - пару чоловік, а не "палавіна".
Більшість живе в Україні, тікаючи за кордон тільки на якийсь час - поки ущухне чергова хвиля "інетересу" до них.
Стрічка RSS коментарів цього запису