Черкаський лісгосп замінює навантажувальні крани на гідроманіпулятори, які здійснюють і завантаження, і перевезення.
Для роботи з ними необхідно значно менше обслуговуючого персоналу – один працівник є одночасно і водієм, і оператором гідроманіпулятора. Оскільки ці механізми встановлюють на потужні вантажівки, вони можуть подолати найскладніші дорожні умови і під’їхати прямо на заготівельний майданчик.
– Машина з гідроманіпулятором дістанеться до будь-якого штабеля, що дає можливість зменшити трелювання деревини на великі відстані, – розказує про переваги гідроманіпуляторів Володимир Миколайович. – Особливою маневреністю відзначається трактор на базі МТЗ-82 зі шведським гідроманіпулятором «Веймер». Завдяки його високій прохідності цей транспортний засіб використовують на рубках догляду, де немає великого простору для роботи техніки.
Нині в Черкаському лісгоспі працює три гідроманіпулятори, і в найближчі кілька років у лісгоспі планують їхню кількість подвоїти. Уже цього року головний інженер, який опікується транспортним забезпеченням, очікує поповнення технопарку принаймні на один маніпулятор. Адже це недешеве придбання, його вартість становить близько 130 тис. грн.
Раніше навантаження деревини у повному обсязі здійснювали автокрани. Для злагодженої безперервної роботи вони мали працювати в так званих ланках із двома вантажними автомобілями. Обслуговували їх, крім водіїв та оператора крана, ще два стропальники. До того ж, щорічна перевірка-посвідчення кранів потребує значного фінансування та додаткової роботи з технічною документацією.
Від послуг останнього крану відмовляться, коли буде достатня кількість гідроманіпуляторів для виконання запланованих обсягів заготівлі, повідомляють в обласному управлінні лісового та мисливського господарства.
реклама