реклама

реклама Делікат

реклама

Представники Межиріцької об’єднаної територіальної громади Канівського району, яку обласна влада планує приєднати до сусідньої Степанецької ОТГ, прийшли сьогодні на акцію протесту до обласної державної адміністрації. Проте, їх відразу запросили в приміщення ОДА для бесіди.

Межирич1

Як зазначив заступник голови ОДА Роман Карманнік, метою зустрічі було вислухати аргументи один одного. Так, представники Межиріцької ОТГ нарікали на те, що підготовка оновленого Перспективного плану об’єднання територіальних громад відбувалася кулуарно. Пан Карманнік, заперечуючи цю кулуарність, наголошував, що по факту ця ОТГ є фінансово несамодостатньою, а отже існувати як самостійна адміністративно-територіальна одиниця не може. Зокрема, громаді торік не вдалося виплатити зарплати вчителям, і кошти на це мусила виділяти область.

Роман Карманнік наголосив, що існування самостійної Межиріцької ОТГ – не самоціль. Торік на утримання Межиріцької сільради пішло більше 3 млн грн, а бюджет розвитку склав менше 300 тис грн.

У відповідь на це сільський голова Іван Чупилка пообіцяв провести оптимізацію мережі освітніх закладів, щоб зробити її такою, яку може «потягнути» бюджет ОТГ. На це Роман Карманнік відповів, що метою децентралізації не є «дооптимізувати» все до того стану, «коли нічого не буде».

– Краще створювати, а не оптимізовувати. А щоб щось створювати, потрібні кошти, – сказав заступник голови ОДА. – А ви із вашим бюджетом розвитку навіть не зможете брати участь у державних програмах – у вас не буде кошти на участь у співфінансуванні, в тому числі, створення опорних шкіл.

Роман Карманнік наголосив, що, приєднуючи Межиріцьку ОТГ до Степанецької, обласна влада прагне поліпшити, а не погіршити життя людей. Переформатування громади не призведе до закриття шкіл та інших закладів сільської інфраструктури.

За словами Романа Володимировича, наразі Перспективний план перебуває на затвердженні в Кабміні. Отже, майбутнє громад Черкащини тепер – питання уряду.

Межирич2

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100