Сьогодні ПАТ “Черкасигаз” призупинив постачання газу у будинки за адресами Смілянська, 110 та Хоменка, 3. Причина - корозія на газопроводі. Про це інформують у пресслужбі управлінської компанії “Нова якість”.

Ось що повідомляє управлінська компанія: Газ

Відновити постачання після усунення несправності оператор газорозподільних систем зможе лише за умови, якщо власник кожної квартири у будинку проведе технічне обслуговування газових плит і колонок та матиме договір на їхнє обслуговування. Такі договори передбачили депутати Верховної Ради у змінах до газового законодавства, що набули чинності ще у 2015-му.

Як повідомив технічний директор ТОВ “Нова якість “Газ-Сервіс” Григорій Беспалов, у відключених будинках налічується 130 квартир. Поки компанія досі не отримала від ПАТ “Черкасигаз” акту розмежування та балансової належності за цими адресами.

– Ми подали документи близько місяця тому. Але поки не отримали жодної відповіді по конкретно цих будинках, - говорить Григорій Беспалов. - Саме ПАТ “Черкасигаз” несе відповідальність за мережі, якими транспортується газ до будинку. Внутрішньобудинкові ж тепер може обслуговувати й інша компанія, яка має відповідні дозволи. Та без акту визначити зони відповідальності неможливо.

Додамо, що управлінська компанія “Нова якість” обслуговує 811 багатоповерхівок, які оснащені системами газопостачання. Документи на понад 500 будинків для отримання актів розмежування вже спрямували на ПАТ “Черкасигаз”. До кінця тижня завершать збір та направлення документів по решті будинків.

–  Та вже зараз констатуємо: “Черкасигаз” не поспішає складати акти розмежування. У відповідь на понад пів тисячі заявок по будинках ми отримали лише 3 документи від товариства, один з яких – оскаржуємо, – говорить технічний директор ТОВ “Нова якість “Газ-Сервіс” Григорій Беспалов.

Йдеться про Благовісну, 185. Люди понад місяць без газу, адже ПАТ “Черкасигаз” передав акт, в якому 30 метрів підземного трубопроводу – “безгосподарський”. Обслуговування ж підземних мереж не передбачено договором з управлінською компанією. Це – виключно відповідальність оператора газорозподільчих мереж. Нині компанія вимагає переглянути акт розмежування, триває офіційне листування з підприємством та черкаською мерією. Поки реакції від компетентного підприємства немає.

Натомість Черкаська мерія опрацювала звернення компанії та направила до НКРЕКП лист із проханням вжити заходів до надавача послуг з газопостачання та газифікації ПАТ “Черкасигаз” та “спонукати вказане товариство до якнайшвидшого відновлення постачання газу споживачам за адресою вул. Благовісна, 185”.

–  Раніше обслуговування газового обладнання було закладено в тариф, а ці роботи здійснювало одне підприємство – “Черкасигаз”. Після змін до газового законодавства послуги розмежували. На ринку Черкас нині існує близько 10 компаній, які мають відповідні ліцензії та пропонують різну вартість робіт. “Газ-Сервіс” – одна із них, – говорить Григорій Беспалов.

Конкуренція, яка виникла у цій сфері, і стала причиною таких дій з боку ПАТ “Черкасигаз”. Адже то у випадку аварійної ситуації, то для проведення планових робіт в будинки призупиняють постачання газу. А відновити його відмовляються через відсутність індивідуальних договорів.

Чи є будинки, які вже підписали договір?

Так. У тих будинках, які мають акти, “Газ-Сервіс” уклав договори з понад сотнею квартир на обслуговування газового обладнання. Серед них – Припортова, 19 та 21. Ці багатоповерхівки теж відключили від газу, процес відновлення постачання виявився складнішим.

–  У кожному з цих будинків по 60 квартир. Майже половина – 54 квартири – вже уклали договори з нашою компанією, ще частина – з ПАТ “Черкасигаз”. Однак був відсоток мешканців, які не уклали вказаний договір з жодною компанією, через це “Черкасигаз” не міг поновити постачання, – говорить технічний директор “Нова якість “Газ-Сервіс” Григорій Беспалов.

Адже навіть якщо одна квартира не матиме такого договору з профільною компанією, “Черкасигаз” не відновить постачання на будинок.

– Ми не займаємося відключенням чи відновленням газопостачання до будинків. Це у компетенції виключно ПАТ “Черкасигаз” як оператора газорозподільчих мереж. Управлінська компанія “Нова якість” та “Газ-Сервіс” відповідальні лише за обслуговування будинкових газопроводів та внутрішньобудинкового обладнання, відповідно до укладених договорів, – наголошує Григорій Беспалов.

Нині повністю постачання газу відновили і на Припортовій, 21. і в суусідньому будинку №19.

За обслуговування газової плити, колонки чи котлів черкащани мають платити щороку тій організації, з якою укладе договір. “Газ-Сервіс” пропонує виконати ті ж роботи на 30% дешевше, аніж, наприклад, ПАТ “Черкасигаз”.

Повідомити про проблему можна за телефонами кол-центру управлінської компанії “Нова якість”: 56-01-01. Укласти договір чи проконсультуватися з 8.00 до 17.00 – за телефонами: (0472) 50-05-58 або 50-05-54.

Довідково: Відповідно до вимог “Правил безпеки  систем газопостачання”, затверджених Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України 15.05.2015 року № 285 та “Кодексу газорозподільчих систем”, затвердженого Постановою НКРЕКП від 30.09.2015 року №2494 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06.10.2015 року за №1379/27824, умови для технічного обслуговування газових приладів забезпечуються власником, а обслуговування проводиться підприємством, що має відповідні дозвільні документи.

реклама

Коментарі  

 
+2 #2 Електрострум 04.03.2020 16:58
Перехід на електрику, газ це вчорашній день.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #1 Олег 04.03.2020 14:51
:D :D :lol: :D Все це схоже на банальний деребан, а мешканці будинків виступають в якості закладачів. А натирають їх шляхом шантажу. Може хтось із депутатів, прокуратури чи інших наглядових органів втрутиться?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100