Для вирішення цієї проблеми на території Дніпровської водоочисної станції (ДВС) КП «Черкасиводоканал» у 2018 році розпочалося масштабне будівництво очисних споруд промивних вод вартістю майже 86 млн. грн. Подібного об’єкта не має жодне водопровідно-каналізаційне господарство в Україні.
Технологічний процес підготовки промивних вод передбачає усереднення промивних вод у резервуарі-усереднювачі, реагентну обробку, відстоювання у ламельних відстійниках, знезараження очищеної води, згущення та зневоднення осаду.
На станції буде використовуватися найсучасніше обладнання провідних виробників європейських країн.
Після введення в експлуатацію очисних споруд промивних вод підприємство перейде на замкнутий цикл водопідготовки. Тобто, промивні води повторно використовуватимуться в процесі виробництва питної води. Це дозволить повністю ліквідувати скид технологічних вод у Кременчуцьке водосховище, запобігти додатковому забрудненню річки та зменшити витрати на реагенти.
- Впровадження в життя такого екологічного проєкту викликане найважливішим завданням сьогодення – збереженням природних ресурсів і захистом навколишнього середовища від техногенних забруднень, кількість яких зростає пропорційно ступеню розвитку цивілізації, - наголошує директор КП «Черкасиводоканал» Сергій Овчаренко.
Водоканал як підприємство, що використовує річкову воду у якості сировини для виробництва води питної, як ніхто інший зацікавлений у покращенні якісних характеристик джерела водопостачання. І припинення скиду неочищених технологічних вод у Дніпро – наш невеликий внесок у цю загальну справу.
Реалізовувати такий масштабний екопроєкт вдається за рахунок кредитних коштів Світового банку в рамках проєкту «Розвиток міської інфраструктури 2». Підприємством було замовлено виготовлення проєктної документації та оголошено тендер на проведення робіт. Згідно укладеного договору завершити будівництво планується у вересні 2020 року після чого водоочисна станція не скидатиме жодних забруднених стоків у найбільшу водну артерію України.
реклама
Коментарі
УМЕНЬШИТЬСЯ
Стрічка RSS коментарів цього запису