З її слів, про такий проект рішення вона довідалася з чуток і наприкінці лютого уточнила в очільника галузі освіти міста Сергія Воронова чи дійсно таке рішення є. Чиновник підтвердив інформацію.
– Більше того, Сергій Воронов зазначив, що таке рішення давно витає в кулуарах і він вже отримав тричі попередження за те, що не пускає таке рішення в хід. Тоді я запитала, навіщо руйнувати успішні підприємства? Він відповів, що все це політика… Так-от я для себе зробила висновок, що «Будівельник» просто є розмінною монетою в політичній боротьбі. Отже, хтось комусь мститься, але не будемо називати прізвище. На жаль, політика всюди, і призначають на посади далеко не професіоналів… – зазначила Світлана Анатоліївна.
Згодом вона попросила пана Воронова показати таке рішення і він порадив звернутись до юристів департаменту, які «вибачались і казали, що особисто нічого не мають проти керівництва «Будівельника», але вони прості працівники, які лиш виконують обов’язки».
– Наголошу, я отримала цей проект рішення зі згоди Сергія Воронова. Він сказав, що такий проект рішення виноситиметься на найближчу сесію. Чому так? Я звернулася до міського голови Анатолія Бондаренка, чому так відбувається і в такий таємничий спосіб все відбувається? На що міський голова сказав, що йому така ідея об’єднання подобається… – зауважила керівниця «Будівельника».
Вона виклала того ж дня в листі меру всі аргументи, чому таке об’єднання не є доречним.
– КП «СК «Будівельник» створене рішенням сесії Черкаської міськради 2001 року. Вже з жовтня цього ж року воно набуло статусу бази олімпійської підготовки з волейболу. До цього передувала велика кількість змагань в палаці спорту. Загалом за ці роки в спорткомплексі тренувались безліч топових команд. На нашій базі тренувались 4 професійні команди, знаходився час для тренувань і для змагань. Хто вчасно за планом звертався, ми всім давали можливість для проведення змагань. І ні від яких політичних міркувань я ніколи не залежала, а завжди підтримувала наше комунальне підприємство, відстоюючи його інтереси, – сказала Світлана Бондар. – Тож і надалі ми готові давати майданчик усім, хто, до речі, потім прославляє наше місто в Україні і світі, а це і «Черкаські Мавпи», і «Імпексагро Спорт Черкаси», «Златогор», «Круг». У всіх них своя історія.
Світлана Бондар зазначила також, що на капітальні ремонти і придбання обладнання з 2007 по 2019 рік спорткомплекс з міського бюджету залучив майже 3,5 млн грн. За рахунок власних коштів підприємством було проведено робіт на суму 3 млн 17 тисяч. Фактично підприємство використало таку ж власну суму, що й залучена з бюджету. Підприємство має ряд подяк та нагород.
Насамкінець Світлана Бондар пригадала ситуацію в 2013 році, коли оголосили імпічмент тодішньому меру Сергію Одаричу і тимчасова влада також почала тоді реформовувати підприємство. Однак тоді громадою вдалося відстояти підприємство.
– Там доводиться пояснювати, що не лише «Черкаські Мавпи» там тренуються. А й багато інших команд. Однак ця баскетбольна команда одна з візитівок міста. Та й сам «Будівельник» є візитівкою. Ми знаємо як організувати події, ми можемо це зробити. Ми отримуємо подяки від тренерів, від організацій.
Депутат Черкаської міськради, директор ТОВ «Черкаські Мавпи» Володимир Гриценко виступаючи публічно, припустив, що розмови щодо реформування «Будівельника» - це методи, які застосовують проти політичних опонентів.
– Громада може втратити успішне підприємство, яке не просто так стало успішним. За цим підприємством стоять люди, які його зробили успішним. Років 14 тому це підприємство було схоже на сільський клуб. А зараз це підприємство лідер серед комунальних підприємств міста і України, – запевнив Гриценко. – І там на своєму місці директор закладу Світлана Бондар. Водночас зараз хтось втручається в налагоджений механізм. І мова не про те, що нібито не вистачає спортивному клубу «Дніпро» місця. Бо і звернень до «Будівельника» таких не було. Тож все це лиш прикриття певних дій, а це – намагання поставити свого керівника. Та чи буде реформоване підприємство потім успішно працювати?
Окремо, на чому наголошує Гриценко – КП «СК «Будівельник» утримує центр підготовки олімпійських видів спорту.
– Звертаюся до депутатів – наше місто не просто асфальтоване село. І якщо ви хочете, щоб ваші діти жили в цьому місті, пишалися, що тут щось є, то подумайте. Проголосувавши а об’єднання, ви знищете успішне комунальне підприємство, ви зробите крок до того, що викинете з міста «Черкаські Мавпи», – каже Гриценко.
Екс-нардеп Олег Петренко пригадав, коли свого часу керував спортом в місті, то не реформовувати одразу ж усе почав, а просто продовжив розвивати те, що було напрацьоване попередниками.
– Я тоді не працевлаштовував однопартійців чи друзів. Ми творили команду, яка фахово працювала і ми отримували справді нагороди, які не можна було прикупити, як зараз. Єдиний недолік зараз «Будівельника» в тому, що він всіх не вмістить. Що робити? Треба було лобіювати це питання, я декілька років намагався це робити в Києві, був членом відповідної комісії при міністерстві. Але, як бачимо, зараз будується палац спорту в Рівному і туди йдуть мільйони. Черкаси запросто могли отримувати такі кошти. Але міська влада проявила, назву це, неефективністю, байдужістю… І ми на сьогодні не маємо нового палацу спорту, тому поки «Будівельник» залишається головним спортивним об’єктом області. До речі, і найкращим! – сказав Олег Петренко.
Екс-нардеп каже: не виключає, що до нинішнього керівництва міста можна не достукатись.
– Вони мають великий талант тримати удар громадськості. Красавчики! Загалом впертість в дурних справах вміють проявляти. Я ж хотів би, якщо буде це питання винесене на сесію, щоб всі ми донесли до депутатів суть питання. І скоро вибори. Якщо депутати проголосують за ліквідацію «Будівельника», мають втрапити в чорний список громадськості і вже не попадати у владу, – сказав Олег Петренко.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису