реклама
Будівельна компанія надія

Багатьом молодим парам, які будували плани на майбутнє, збираючись зіграти весілля у березні чи квітні, довелося переносити урочисту подію на потім. В Україні, яка оголосила карантин з 12-го березня та посилила і продовжила карантинні заходи аж до 24 квітня, закохані пари постали перед вибором. Одружуватись зараз з поцілунками в масках та без звичних гучних урочистостей, або ж переносити своє свято на якийсь невизначений термін.

РАЦС

Про це пишуть «Шполянські вісті».

Шполянський ДРАЦС, послуги якого безумовно завжди вважалися важливим атрибутом в житті громадян, адже саме тут реєструються найважливіші моменти — одруження, народження дітей та інші, в умовах карантину не припинив своєї роботи. Втім до 24 квітня змінив правила для відвідувачів, а точніше обмежив прийом громадян.

— У перші тижні карантину тим парам, які подавали заяву на реєстрацію шлюбу до 12 березня, тобто до початку загальнодержавного карантину, дозволялося приходити для реєстрації шлюбу з батьками та свідками. Загалом не більше десяти осіб і в медичних масках та рукавичках, — пояснює Світлана Радченко, провідний спеціаліст Шполянського ДРАЦС. — І наші місцеві дві пари встигли одружитися, доки вимоги не стали суворішими. Останнім часом обмеження посилено, тож під час церемонії реєстрації шлюбу кількість присутніх може бути лише три особи, якщо люди не бажають відкласти цю подію на пізніший час.

Як пояснюють у ДРАЦСі, на сьогодні нових заяв від охочих взяти шлюб поки що не приймають. Те ж стосується і заяв на розірвання шлюбу. За словами працівників установи, деякі шполянські молодята перенесли дату весілля на більш спокійний час. У такому разі строк перенесення державної реєстрації шлюбу може сягати одного року від дня подання відповідної заяви. А якщо наречені не з’явилися для проведення державної реєстрації шлюбу і не повідомили про причину неявки, така заява чинна ще протягом трьох місяців.

Втім не всі з цим погоджуються, особливо ті пари, яким швидко розписатись дуже потрібно через життєві обставини.

Коронавірус добряче підпсував добрі наміри не лише тим, хто мав одружуватись цієї весни, але й тим, хто мав їм допомогти отримати від того незабутні, на все життя, емоції. А це організатори виїзних весільних урочистостей, фотографи, оператори, музики, водії весільного транспорту та інші. Як свідчать ці люди, їхній карантин може затягнутись у часі навіть на більший термін, ніж офіційний. Бо налагоджений як годинник механізм вже дав збій. Навіть якщо його вдасться запустити наново, то реальна робота в сфері організації весіль, ювілеїв і інших урочистих подій може розпочатись не раніше серпня і навіть вересня.

Нині у Шполянському ДРАЦСі надаються виключно такі послуги, які не можуть зачекати. Це державна реєстрація народження, а також державна реєстрації смерті.

Ольга Качан

реклама


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

реклама Делікат
реклама

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ