Стан розкриття та досудового розслідування кримінального правопорушення перебуває на постійному контролі керівництва ГУНП в Черкаській області.
Як повідомив «Прочерку» речник ГУ НП в Черкаській області Дмитро Грищенко, досудове розслідування по даному кримінальному провадженню здійснюється групою слідчих до якої входить вісім слідчих. У кримінальному провадженні триває досудове розслідування з проведенням необхідних слідчих та процесуальних дій з метою всебічного, повного та неупередженого дослідження усіх обставин кримінального провадження, спрямованих на встановлення особи злочинця та притягнення його до кримінальної відповідальності.
Органом досудового розслідування у кримінальному провадженні висунуто та відпрацьовуються ряд версій вчинення кримінального правопорушення, основною з яких є вчинення вбивства через професійну журналістську діяльність.
На стадії досудового розслідування кримінального провадження допитано як свідків понад 1400 осіб, проведено ряд оглядів місць події та обшуків. Також встановлено та опрацьовано відеозаписи з 99 камер відеоспостереження, вилучено відеозаписи 40 камер.
Призначено 19 експертиз, частина з яких вже виконана, частина ще перебуває на виконанні.
ПЕРЕДІСТОРІЯ. Уранці 4 травня 2019 року перехожі побачили на вулиці в Черкасах жорстоко побитого черкаського активіста, журналіста, відеоблогера Вадима Комарова і викликали «швидку». Вадим без свідомості перебував в стані медичної коми, лікарі казали, що «позитивної динаміки немає...» - третя частина головного мозку пошкоджена.
Колеги Вадима Комарова відзначають, що напад трапився через гострі критичні статті, які готував журналіст. Одна із найбільш гучних публікацій за останній час – про обставини п'яного бунту в Черкаській колонії. Серед інших тем публікацій Комарова – розкрадання бюджетних коштів, незаконне будівництво, корупція у Черкаській міськраді. В 2016 році журналіста вже намагалися застрелити.
У ніч на 20 червня журналіст помер.
Правозахисник і журналіст Валерій Макеєв оприлюднював дані про справу, якою займався Вадим Комаров у день, коли на нього було скоєно напад.
На початку року прокурор Черкащини Олександр Воронін інформував, що у кримінальному провадженні за фактом убивства черкаського журналіста і блогера Вадима Комарова правоохоронці вже мають «певні напрацювання». Найімовірніше, злочин пов’язаний із професійною діяльністю Вадима Едуардовича.
У березні 2020 року на сесії Черкаської облради виступив новий начальник ГУНП в Черкаській області Михайло Куратченко, який прозвітував за виконану роботу. Депутат Юрій Ботнар на сесії попросив керівника Нацполіції розслідувати вбивство Комарова.
«Моє прізвище фігурує в замовних статтях про це, тож я і моя родина вимагають розслідування», – заявляв Ботнар.
Міжнародна федерація журналістів і Європейська федерація журналістів приєднались до Національної спілки журналістів України, засуджуючи напад, та закликають українську владу гарантувати журналістам безпечне робоче середовище. Представник ОБСЄ у справах ЗМІ Арлем Дезір засудив замах на вбивство журналіста-розслідувача: «Ця цільова атака є особливо тривожною і не може залишатися безкарною. Розслідування ініційовано, і я закликаю владу докласти максимум зусиль для повного розслідування злочину, аби винних було притягнуто до відповідальності».
реклама
Коментарі
Хтось скаже, чим завершилися ті пошуки?
Стрічка RSS коментарів цього запису