Максим зазначив, що опублікував деталі лікування батька, щоб якось долучити громадськість, бо справді хвилюється за свого тата і не розуміє, чому виникло стільки проблемних питань.
– Ми з сестрою переживаємо. Хвилююся, чому людина сім днів у лікарні, але не знаємо чітко, хто лікуючий лікар, який чітко діагноз, які ускладнення. Якщо у тата пневмонія, то може додавати якісь ліки, бо це хвилює. Та й чого влада каже, що лікарні всім забезпечені, а я маю везти ліки машиною. А хто потрапляє в обласну лікарню з села, у кого немає родичів і машини, як їм бути? Та й лікарі змінюються постійно, не розуміємо, хто за пацієнта відповідає, – хвилюється Максим.
Водночас батько Максима з села, тому він опублікував допис в «Фейсбуці» під ніком, не вказуючи прізвища, щоб менше людей знало про це в селі, де всі знайомі і у всіх свої перестороги.
– Я не така вже публічна людина, не люблю світити особливо себе в профілі, але зараз довелося, а як діяти? – каже Максим.
Ми звернулися до обласної лікарні, де нам роз’яснили ситуацію по пацієнтах, хворих на коронавірус, наголосивши, що всім надається допомога, згідно протоколів, а багато зауважень доводиться списувати просто на емоції, адже вірус новий і люди, звісно, постійно стурбовані.
– У чоловіка, син якого висловлював певні зауваження в соцмережі, стан середньої тяжкості, з позитивною динамікою. Пацієнт оглядається щоденно, оцінюється його стан,подльше лікування. Пацієнт лікується згідно протоколу. Були зауваження щодо наявності, а потім відсутності аскорбінки, то зауважу, що вона не є основним препаратом для лікування коронавірусної інфекції. Це допоміжний препарат лише, – зауважила завідувач пульманологічного відділення Черкаської обласної лікарні Олена Голуб.
За словами фахівця, препарат антибіотик, який отримує пацієнт, також дається згідно норм. Робота згідно протоколів вимагає давати певні ліки, які і надаються. Спершу у пацієнта була висока температура, за останні 2 доби температура знизилась. Проте деякі пацієнти можуть температурити до 14 днів і це ще одна із ознак коронавірусу.
– Щодо того, що інколи важко сконтактуватися з приймальним відділенням по телефону, то тут варто роз’яснити, що у нас на 30 ліжок один лікар. І один лікар заступає на 4 години, потім змінюється. Важкі пацієнти оглядаються повторно лікарем. Проте попри насиченість і темп роботи додзвонитися можна, сьогодні дзвонила дружина пацієнта і спілкувалася. До слова, вказаний пацієнт не важкий, апарату ШВЛ не потребує тим паче. Проте, варто розуміти, що проти корона вірусу препаратів немає, лікують ускладнення до яких він призводить. А у конкретному випадку – це запалення легень. І все лікується згідно протоколів, – наголосила Олена Юріївна.
А якщо якихось матеріалів пацієнт недоотримав, то вони просто не внесені в перелік препаратів, затверджений міністерством.
– Зачепила інформація про гроші, однак насправді ніхто грошей не вимагає. Ця тема,взагалі-табу.
І ще раз зазначу, на жаль, супутніх препаратів, наприклад, щодо роботи кишечника, не вносили в перелік необхідних, а всі інші є, – наголосила медик.
Максим пообіцяв дати також коментарі після відвідин ОДА, що ми готові подати так само як і позицію управління охорони здоров’я Черкаської облдержадміністрації.
Нагадаємо, що резонансу набула історія лікування в обласній лікарні хворого на ковід-19. Пенсіонера з Руської Поляни. Історію розповів у «Фейсбуці» черкащанин Максим, син хворого селянина. Детальніше його допис можна переглянути тут.
реклама
Коментарі
Якби тільки за ЦЕ до лікарів були претензії, і якби вони ТАК відповіли - і питань би не було. Але кожен, хто лежав в обласній - знає , що є нормальні, уважні і чуйні лікарі та молодший персонал - а є хами, вимагачі та зарозумілі бевзі. Є, наприклад,один молодий хірург в обласній, який навіть в ФБ відкрито заявляв, що він, такий розумний та кваліфікований, не для того 9 років вчився, щоб за смішну зарплату лікувати нездатних дати хабара жебраків, яким взагалі краще було б померти і не заважати жити іншим. Потім, правда, йому хтось, видно, вправив мізки, і він видалив акаунт. Але скріни я зберіг. Скажем так - КОЖЕН має чесно робити свою роботу, і відповідати за свої вчинки.
Стрічка RSS коментарів цього запису