реклама Делікат

У межах послаблення карантину від сьогодні заклади освіти України можуть організовувати свою роботу й проводити заняття в групах до 10 осіб. Крім того, з 25 травня МОН дозволило роботу закладів дошкільної освіти – там, де для цього є можливості з погляду епідемічного стану.

snimok-ekrana-2020-04-14-v-15.02.37

Про це заявила виконувачка обов’язків міністра освіти і науки України Любомира Мандзій, виступаючи на інтернет-майданчику EdCamp Ukraine, повідомляє кореспондент «Прочерку».

Пані Мандзій також нагадала, що зовнішнє незалежне оцінювання в Україні цьогоріч проходитиме з 25 червня по 17 липня, вступна кампанія запланована на серпень.

Підбиваючи підсумки дистанційного навчання, пов’язаного із карантином унаслідок пандемії COVID-19, пані Мандзій зазначила, що хоча живого спілкування педагогів із учнями ніщо не замінить, освітня система країни в цілому успішно організувала дистанційне навчання. Крім того, набуто цінний досвід, який може бути використано в подальшому, якщо карантинні заходи з якихось причин буде відновлено.

Любомира Мандзій повторила свою відому тезу про те, що «карантин – це не канікули, а нові можливості». Зокрема, в цей період з’явилися нові можливості для взаємодії між різними закладами освіти, освітою і бізнесом (останній дозволив використовувати свої ресурси в освітньому процесі), між школою, учнями і батьками. При цьому за весь час карантину в Україні практично не зафіксовано конфліктних ситуацій у сфері освіти.

Викладачі опанували нові онлайн-платформи як під час проведення занять, так і в ході участі в онлайн-зборах, педрадах тощо. Найпоширенішими платформами стали Zoom, Skype, Microsoft Teams, Google Hangouts, Google Classroom, Moodle. При цьому найзручніше було учням тих шкіл, де всі учителі використовували однакові платформи.

Дистанційне навчання під час карантину виявило і суттєві проблеми дистанційної освіти:

- доступ до сучасної техніки та якісного інтернету мали не всі учні та вчителі (участь у дистанційному навчанні взяли 85% учнів, 22% сімей мають низьку якість інтернетного зв’язку, 62% директорів кажуть, що вчителі не мають власної техніки);

- у багатьох вчителів наявний брак цифрових навичок (61% учителів потребують удосконалення навичок з цифрових технологій);

- відсутні навчальні ресурси, що можуть повноцінно забезпечити формування знань учнів із навчальним предметом (Любомира Мандзій зазначила, що міністерство наразі працює над створенням електронної освітньої платформи, яку можна буде використовувати в усіх школах України вже з вересня).

Фото: Ua-rating

реклама

Коментарі  

 
+2 #2 Уроки 10.06.2020 12:20
Можна дивитись відеоуроки безкоштовно, як от наприклда на сайті https://uroky.com.ua/
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-2 #1 Юрій 03.06.2020 07:16
Навчання онлайн це вже не майбутнє, а теперішнє! Тому потрібно реформувати та вдосконалити нашу систему освіти. До речі, знайшов в інтернеті хлопців, які розробляють повноцінні онлайн школи, за функціоналом і виглядом професійного онлайн університету школи.
Але найбільше здивувало те, що онлайн платформа з можливістю купляти курси, встроєним онлайн магазином книжок та персональним кабінетом на телефоні - вони просять декілька сотень доларів. Майже кожен за такий бюджет зможе відкрити свою школу і ділитись знаннями з ближніми. Як то кажуть онлайн освіта - це майбутнє!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100