реклама Делікат

У цьому році Троїцька поминальна субота (яку ще називають батьківською), 6 червня, відбудеться за особливих умов. У зв’язку із карантином масові заходи із відвідування кладовищ, поминання спочилих раніше було перенесено з 26 квітня на 6 червня.

95147808_123895575942080_4843323302736822272_n

Про це повідомляють у кафедральному Свято-Троїцькому соборі Православної церкви України (на Пагорбі слави).

Регулювання масових заходів покладено на світську владу.

Священники ж Свято-Троїцького собору будуть молитись за спочилих у відповідності до церковного статуту 6 червня. Початок панахиди – о 9:30. Буде здійснюватись онлайн трансляція Богослужіння.

Богослужіння здійснюються із дотриманням всіх карантинних заходів. Тому в церкві заздалегідь подавати ваші записочки за упокій, приносити у храми панахидну милостиню – хліб, єлей (олію) та інше, не здійснюючи порушень карантинного режиму.

Пишіть записочки панахиди «За упокій» у фейсбуці ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.

Нагадуємо картковий рахунок для добровільних пожертв:

ПриватБанк

5169 3305 2029 2415

Свято-Троїцький собор

В день заснування Церкви, день Святої Трійці, Дух Божий все в світі освятив: і живих, і померлих. Тому отці Церкви від заснування Церкви поминали померлих, своїх батьків, братів і сестер. Панахиди служили ще в катакомбній Церкві, коли перші християни були гнані в Римській імперії. І слово «панахида» в буквальному перекладі з грецької мови означає «служіння вночі», молитва вночі за покійних. Коли Церква стала вільною, то панахида вийшла з катакомб і стала службою за покійних. З часом в Церкві з’явилися особливі поминальні суботи у Великий піст, Дмитрівська.

Особливістю цієї поминальної служби є те, що разом із поминанням всіх спочилих християн священники поминають і тих, хто помер раптовою смертю – без покаяння (не плутати із самогубцями).

Батьківською ж субота називається тому, що батьки ближче за всіх до своїх дітей. А поминають раніше тих, хто ближче по плоті. Звичайне поминання починається з покійних батьків, віруючі моляться за тих, що народили їх, прародичів, тому поняття «Батьківська субота» пов'язане з кровними узами.

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100