Планується, що невдовзі наш Шполянський район зникне як адміністративна одиниця, увійшовши до складу Звенигородського, оскільки Кабмін запланував замість 490 існуючих створити 129 укрупнених районів.
Влада обіцяє, що зміни стануться вже до кінця нинішнього року. Тим більше, що більшість сіл Шполянщини увійшли до складу об’єднаних громад, а решта теж скоро мають приєднатися. У зв’язку з таким реформуванням «Шполянські вісті» поцікавилися у жителів різного віку поки ще Шполянського району, як вони сприймають даний етап адміністративної реформи.
Леонід, м.Шпола:
— Жодного позитиву в приєднанні до Звенигородського району для нас не вбачаю. Свого часу, ще в радянські роки, практикувалося об’єднання колгоспів, не враховуючи багато важливих чинників: Васильків зі Скотаревим, Надточаївку з Буртами, Водяне з Кримками і т.п. Не минуло багато часу, як стало зрозуміло, що не всім господарствам з того користь. Перш, ніж щось кардинально змінювати, необхідно добре підготуватися, прорахувавши наперед перспективу.
Зрозуміло, що перед нашими реформаторами поставлено завдання будь що скоротити видатки з держбюджету. Але чим обернуться такі нововведення, коли в простих людей щодня виникає багато питань, які необхідно вирішувати в райцентрі, важко сказати. Та й підприємств у нас скільки раніше працювало, які наповнювали місцевий бюджет! Сотні людей на заводі запчастин, до тисячі осіб мали роботу на Шполянській швейній фабриці, враховуючи Лисянську філію підприємства. А що ж лишилося зараз…
Олена, м.Шпола:
— Не хотілося б того об’єднання районів, адже до нового райцентру щоразу ще треба буде доїхати. Як на мене, то можна було б подумати, хай би Звенигородка ліпше приєднувалася до Шполи. Рік тому зі своєю мамою-пенсіонеркою довелося побувати у звенигородській поліклініці, аби пройти томографію. Так, у медзакладі сусіднього райцентру є томограф, про який у Шполі були лише розмови. Проте наші місцеві поліклініка та райлікарня мають кращий естетичний вигляд.
Валентина, с.Водяне:
— Я проти об’єднання районів. Хоча можливо, в об’єднаних громадах якось будуть вирішуватися різноманітні питання, що турбують людей. Хотілося б вірити.
Це якщо в людей ще є здоров’я і транспорт, то можна їздити за десятки кілометрів у новий райцентр, а якщо ні?! Але хто нас, простих людей послухає? Кому ми треба там, у владних верхах?
Микола, м.Шпола:
— Об’єднуватися районам чи ні — не вирішують на місцях. Є закон, у якому все чітко прописано, як і що реформуватиметься. Проте, на моє переконання, ліквідація Шполянського району — невірний крок. Очільник на території району, хоч і колишнього, має бути. Інакше Шпола і всі інші колишні райцентри поступово втратять статус міста і стануть селами. Проживаючи і працюючи тут, керівник району краще обізнаний з проблемами та потребами місцевих людей. Замість ліквідувати район повністю правильніше було б максимально скоротити чиновників у владних кабінетах.
Ось свіжий приклад, коли хворого пенсіонера з Лебедина везли до Звенигородської лікарні, бо в Шполі готувалися до приймання лише хворих на коронавірус, а він не витримав перевезення і помер дорогою. От вам і реформування!..
Раїса, м.Шпола:
— Не радує мене подібне об’єднання районів, бо думаю, що воно потягне за собою і скорочення робочих місць в різних організаціях та закладах. Я працююча людина і не хотіла би втрачати робоче місце, адже до пенсії ще далеко.
Зараз у Шполі є до кого звернутися з найрізноманітніших питань, які хвилюють людей, а як буде потім, навіть важко уявити. Поки йтиме реформування, воно стане гарною відмовкою, аби не вирішувати людських проблем.
Микола, с. Сигнаївка:
— Сьогодні приїхав автобусом, аби вирішити питання у пенсійній установі. Проте не уявляю, скільки часу і грошей витрачатиме сільська людина, аби дістатися до райцентру, який зроблять у Звенигородці. Тож не хочу, аби район ліквідовували.
Спілкувалася Ольга Качан, «Шполянські вісті».
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису