Голова профспілкового комітету Черкаського геріатричного пансіонату Валентина Циганник та ще 11 працівників закладу звернулися до обласної ради з проханням не продовжувати контракт із чинним директором пансіонату Сергієм Шевчуком.
Відповідне звернення оприлюднив у соціальній мережі черкаський журналіст Сергій Халупінський. «Сподіваюся, 18 вересня конкурсна комісія розгляне насамперед це звернення, а вже потім саму пропозицію пана Шевчука», – пише журналіст.
За словами авторів звернення, Сергій Шевчук забирає собі подарунки, які благодійники передають для підопічних, використовує підопічних для виконання різноманітних робіт, продає їм горілку, дозволяє деяким працівникам їх бити, а іноді ображає і застосовує фізичну силу сам. Автори звернення додають, що підопічних харчують погано, на що ті скаржаться; інвалідні візки – в поганому стані.
Крім того, як зазначено у зверненні, директор вимагає повертати собі призначені працівникам премії, постійно відсутній на роботі, некоректно спілкується з персоналом, привласнює майно пансіонату. У приміщенні їдальні холодно, в закладі завелися таргани. Досягнення, які є у пансіонаті (наприклад, відеонагляд за територією), на думку авторів звернення, – здобуток попередніх керівників.
– Наше обурення накопичувалося, і коли ми дізналися, що Сергій Васильович ітиме на другий термін, вирішили підготувати звернення, – сказала в коментарі «Прочерку» голова профкому пансіонату Валентина Циганник. – Зараз Сергій Шевчук намагається швиденько виправити ситуацію по деяких пунктах нашого звернення. Так, після тривалого простою запрацювали відеокамери, які контролюють територію. Крім того, запросили фахівців, які травитимуть тарганів.
Валентина Василівна також нарікає на тиск, який здійснюється на тих, хто підписав звернення.
– Директор закинув нам, що ми, мовляв, говоримо про свої проблеми не всередині закладу, а пишемо в обласну раду. Але ми не раз писали керівництву пансіонату доповідні, проте на них ніхто не реагував, – каже Валентина Циганник. – Залишити все так, як є, ми не згідні!
Натомість, сам Сергій Васильович спростовує більшість закидів своїх бунтівних підлеглих.
– Буквально тиждень тому ми проводили колективні збори, – каже директор. – Але на тих зборах жодного питання із тих, які сьогодні включено у звернення, на обговорення колективу не виносилося. Крім того, ми маємо скриньку для скарг, і за період мого керування в закладі жодних офіційних скарг щодо умов проживання не находило ані в цю скриньку, ані до обласного департаменту соціального захисту, ані до обласної ради. Усні ж скарги розглядалися негайно. Зараз колектив обурений діями тих 12 осіб, які підписали звернення.
За словами керівника пансіонату, буквально місяць тому в закладі відбулася перевірка Держаудитслужби, яка не виявила суттєвих порушень (крім боргів по зарплаті, які на сьогоднішній день уже виплачені). Сьогодні колектив радить директору звернутися у департамент соціального захисту ОДА з проханням провести перевірку викладених у зверненні фактів. Сам Шевчук переконаний, що вони не підтвердяться.
– Не дай Бог щоб я ображав чи бив людей, – каже директор. – Чи обкрадав би підопічних. Благодійники, які надають подарунки для наших підопічних (випічка, цукерки, товари для жіночої краси, теплі шкарпетки, буклети тощо), ми роздаємо під фото- і відеофіксацію. Цього вимагають для звітності доброчинці.
Що ж до порушень температурного режиму в їдальні, то, справді, коли торік восени тут проводилися ремонтні роботи, деякий час у приміщенні було прохолодно. Але, за словами директора, впродовж двох тижнів це порушення було виправлено. Таргани у закладі справді з’явилися, але травити їх у період карантину було неможливо, оскільки допускати сторонніх людей у заклад заборонялося.
– Сьогодні я скликав нараду, на якій ми обговорили з керівниками наших підрозділів порушені у зверненні питання. Вирішили провести всі необхідні матеріали, які потім надати перевіряльникам, а також комісії громадських організацій, яка діє при пансіонаті, – каже Сергій Шевчук.
Появу звернення частини колективу директор пов’язує з тим, що у пансіонаті, відповідно до нових вимог Міністерства соціальної політики, має бути закрито реабілітаційний центр пансіонату, де саме і працює більшість підписантів.
Тим часом, журналіст Сергій Халупінський, який оприлюднив звернення, вважає, що сама його поява свідчить про неблагополучну ситуацію у закладі.
«Цікаво, члени конкурсних комісій облради спілкуються з трудовими колективами комунальних закладів перед призначенням туди керівників? Чи як завжди довіряють паперу, на якому кандидати подають їм звіти та програми розвитку? – дивується журналіст. – Питання скоріше риторичні. Інакше б після такого звернення голови профспілкового комітету Черкаського геріатричного пансіонату та персоналу закладу, нинішній керівник закладу просто не мав би морального права подавати свою кандидатуру. Хоча б тому, що конфлікт і наведені кричущі звинувачення виходять у публічний простір».
Коментарі
Романе коли ти заспокоішся. а що це ти то видно з твого нахабного зверхнього ставлення, з твоеі техніки письма і т.д. хтоб говорив про крадія. ти сам ще гірший , за останні 3 місяці ти віджав квартиру у підопічного Б., ти віджав 2 паі у підопічноі П. і це тільки за той період , що при владі немае Ш. , то який висновок : він тобі цього не дозволяв і ти йому так віддячив !!!
плазуни та коли настане той час що ви поотруюете себе своім же ядом. можливо ваше збіговисько і не чекая Сергія, але підопічні і 98 % працівників навіть дуже чекають.
Хочу тобі сказати що без такого великого керівника як ти працює пансіонат,в нормальній обстановці,дівч ат неводять,та не збирають поборів,а також чисте подвір'я,бо ти не нахаркав.знаємо що ти збираєшься повертатися ,бо ще не накрав вдосталь.
Але ми тебе не чекаємо,хіба що якщо випаде сніг ,трактором своїм розчистиш територію.
Водію ..я незнаю чи ви жінка ??бо мужик таке писати не буде...якщо звісно МУЖИК..а не сопля....
Так був, я одним місцем працював,а Сергій язиком працював
А просто устроить Шевчука С.В.учителем трудов,он учился по этой специфики и может полностью себя проявить.[/quote
Згодна в нього руки працьовиті
Він на території з дерева криничку зробив сам,лавочки.В зимку сніг своїм трактором чистив.тільки куди і в яку школу його влаштувати?давайте колективно приймемо рішення.хто згоден напишіть коментарії
А просто устроить Шевчука С.В.учителем трудов,он учился по этой специфики и может полностью себя проявить.
Стрічка RSS коментарів цього запису