Перехід українських вишів і шкіл на дистанційну форму навчання під час пандемії COVID-19 позитивно позначиться на системі освіти України. Про це в ексклюзивному коментарі ЕХО Києва заявив політолог, уродженець Черкащини Володимир Цибулько.
За його словами, дистанційна форма навчання доб’є слабких учасників освітнього ринку. Тому що купити диплом – це ще не означає гарантовано мати перспективу.
Цибулько зазначив, що держава створює коридори і майданчики для освіти, а рівень освіти отримує кожен сам такий, який може отримати.
Тим більше, що найбільш перспективні студенти все одно чіпляються за навчання за кордоном – як правило в магістратурі. І пізніше повертаються в Україну вже фахівцями, де можуть працювати у великих міжнародних корпораціях і відповідати їх вимогам.
«Тому саме ця така складна ситуація, мені здається, створює конкурсні вимоги для вишівського дарвінізму всередині України, – зазначив політолог. – У нас досить багато університетів, але якість їх досить низька. Як наслідок ми отримаємо злиття і поглинання університетів, що забезпечить досить пристойний рівень викладання. І відповідно потрапляння українських університетів поки в першу тисячу світову, а потім, може і в перші 500».
Тому ситуація з введенням дистанційного навчання експерту здається вельми перспективною в плані вимивання слабких гравців на ринку освітніх послуг.
У той же час Цибулько зазначив, що проблемою шкільної освіти в Україні є контент навчання, який відірваний від реалій життя і не озброює дитину перед життєвими викликами. Тому підхід до середньої освіти в Україні варто взагалі переглянути в бік підготовки молодої людини до реального життя.
реклама
Коментарі
Читайте, що він каже.
А каже він слушні речі.
Стрічка RSS коментарів цього запису