Минулої суботи, 14 листопада, понад 30 волонтерів з усієї України з’їхалися до хутору «Бойкова Шампань» поблизу Звенигородки на будівництво майбутнього музею. Одним із ініціаторів став учасник АТО та голова військово-цивільної спілки «Бойове братерство України» Павло Жебрівський.
Про це повідомляють «Вісті Черкащини».
Нагадаємо, музей звенигородського підприємця та волонтера Олега Бойка почав будуватися ще 5 років тому замість старого. Навколо останнього досі тривають судові справи.
– Про українців часто кажуть, мовляв, моя хата скраю, – каже Жебрівський. – Нібито ми самі по собі. Але «толока» є спільною справою. Раніше збиралася вся вулиця, замішувалася глина з половою та водою. Так будувалася хата. Ніхто грошей за це не брав. Коли потім хтось інший будувався, приходили до нього.
Спілка зібрала кошти та забезпечила будівництво газоблоками.
– Ми відкрили на «Бойовому братерстві» рахунок і запропонували скинутися грошима, – продовжує далі військовий. – Частину коштів пішло саме з цього рахунку, а частина з братерства. Купили газоблоки та необхідний розчин.
Добудоване приміщення музею буде майже 100 метрів у довжину.
– Сам музей буде 96 метрів в довжину, – пояснює Олег Бойко. – Розрахований на 8 залів. Починаючи з «диких укрів», козацтва і до сьогодення. Ще хочу поставити панораму, в якій буде показано розвиток захисників України від давнини до тепер, а напроти них стоятимуть їх вороги. Допомога «Бойового братерства України» неоціненна. 35 бійців було задіяні на «толоці». Сам Жебрівський возив газоблоки на старенькій вантажівці. Та й інші небайдужі не забувають. Майже щовихідних приїжджають люди, які безкорисно допомагають розбудовувати парк.
З самого початку планувалася підтримка понад півсотні волонтерів. Проте через коронавірус залишили лише здорових чоловіків.
Коли буде повністю побудований музей, Бойко не знає. Каже, заважає безгрошів’я й можливість вилучення майна правоохоронцями. Більшість військової техніки в нього забрали раніше.
Анатолій Бузина
реклама