Черкаська міська санепідемстанція проаналізувала забруднення атмосферного повітря за останнє півріччя. Результати досліджень засвідчують: найбільше жителі міста потерпають від транспортних викидів, інформує телеканал «Вікка».
– Ми відзначали й не один раз порушували питання перед міською владою про те, щоб переглянути маршрути та схему руху міського транспорту, тому що в атмосферному повітрі поблизу автомагістралей ми реєструємо перевищення гранично допустимих концентрацій в 42,8 % проб по формальдегіду, окису вуглецю, діоксиду азоту, бензину,– каже Василь Загородній.
Ситуацію із забрудненням повітря у студії телеканалу коментував і директор департаменту охорони здоров’я Черкаського міськвиконкому Олег Стадник. За його словами, у повітрі поблизу автошляхів є такі забруднюючі речовини, як вуглекислий газ, свинець, важкі метали, альдегіди тощо. Ці шкідливі речовини провокують захворювання органів дихання, зокрема, хронічні бронхіти, фарингіти, трахеїти, бронхіальну астму. А у випадку тривалого впливу шкідливих речовин можуть виникати навіть онкохвороби.
– Серед дитячого населення помітна певна специфіка. Наприклад, по захворюваності на хронічний бронхіт всього по місту було зафіксовано 33 випадки. Але по дитячій поліклініці, яка обслуговує населення в центрі міста, було 20 випадків із цих 33. У той же час у віддаленому районі, де чистіше повітря, всього 6 випадків, – коментує Олег Стадник.
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису