До другої світової вся пойма Дніпра на лівому березі навпроти Черкас являла собою суцільні гаї, де росли столітні дуби, буки та граби. Майже все це винищила війна. Зараз окремі дерева збереглися серед луків і лісів пойми Золотоношки, - пише в «Фейсбуці» журналіст Валерій Воротник.
«Я не можу відповісти на питання, чому місцеві так брутально ставляться до мальовничої природи? Те, що постійно йде вирубка дерев, здебільш ночами не є секретом. Так само, як і хто та для чого це робить. Адже паркетна дошка цінніша, за природу рідної землі? А на новорічні і різдвяні свята сталася справді трагічна подія. У лісовому масиві на схід від хутора Снігурівка розпочалася масштабна рубка дерев цінних порід. Лісоруби при тому не чіпають гнилі чи посохлі дерева, а винищують виключно сторічні здорові дуби, граби або буки. Сухостій залишається в лісі. Картинка, скажу вам, доволі мрачна.
Це санітарна рубка лісу, про яку є інформація на сайті Державного лісового агентства? Координата східної точки вирубки, яка починається від х.Снігурівка 49.583780,32.048993 Кілька світлин з місцини, що мала б стати перлиною Золотоніської ОТГ. Але коли ліси, врешті, передадуть громаді, вони будуть являти собою паростки кількарічного чагарника між сухих та гнилих дерев. Попри те, що винищені десятки гектарів, ситуацію ще можна зупинити», - пише в «Фейсбуці» журналіст Валерій Воротник.
У відкритому реєстрі дозволених рубок можна перевірити законність рубок. Заходите на сайт, вгорі вибираєте "Карта", вводите координати.
«Щойно перевірив за наведеними координатами. У даному випадку рубка ведеться законно. Проводиться вибіркова санітарна рубка», - пише еколог Максим Гаврилюк.
Водночас нагадаємо, що таке санітарна рубка.
Санітарні рубки — це вилучення з лісу сухостійних, усихаючих, дуже ослаблених, пошкоджених шкідниками, хворобами або внаслідок стихійних явищ, техногенних впливів окремих дерев або їх груп. Санітарні рубки можуть бути вибірковими або суцільними. Санітарні рубки відносяться до так званих «санітарно-оздоровчих заходів».
«А там просто нищення екосистеми лісу і перетворення його на хащі з сухих дерев і підліска . Вони беруть виключно якісну ділову деревину. Ситуація зараз крізь така як виявилося. Мені пишуть з інших сіл…» - зазначає журналіст.
Він припускає, що ліси мають передати теж ОТГ, от лісництво і поспішає вирубати…
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису