За 4 квартал 2020 року на акваторії Кременчуцького водосховища фахівцями спеціалізованої акредитованої лабораторії в районі м. Черкаси відібрано 24 проби води, в яких було визначено понад 700 інгредієнтів. Проби відбирались у трьох місцях (створах) по двом горизонтам – близько поверхні води та на глибині. І як показали результати досліджень, середньоквартальний вміст більшості визначених показників (а їх більше 30) не перевищував гранично – допустиму концентрацію (по нормам рибогосподарського призначення, далі по тексту ГДК).
Про це повідомляє Черкаський обласний центр із гідрометеорології.
Газовий склад води добрий, середній вміст кисню був в межах 10,16 – 11,10 мгО/дм3. перевищення норм (співвідношення фактично виміряної концентрації до її ГДК) зафіксовано по важких металах, азоту нітритному та фенолам.
Вчені національної академії наук України вважають, що Дніпру загрожує екологічна катастрофа. Через те, що швидкість течії знижена, природні властивості самоочищення річки порушені. На мілководді йде активне розмноження синьо-зелених водоростей. Вони гниють, поглинаючи з води кисень і за прогнозами, перетворять Дніпро на мляву пустелю впродовж найближчих 300 років (член-кореспондент НАН України Аркадій Шапар, червень 2016 року).
Цікаві факти про річку Дніпро:
Отже, через недбале ставлення до цієї водної артерії державного значення, через велику кількість забруднених стічних вод – Дніпро знаходиться на грані екологічної катастрофи. Всі отруйні речовини, що знаходяться у воді, по харчових ланцюгах поширюються у довкіллі і потрапляють в організм людини.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису