Згідно розпорядження Кабінету Міністрів від 4 липня 2012 року, на Черкащині з’явився новий вищий навчальний заклад – реорганізований із Канівського училища культури і мистецтв гуманітарний інститут.
Листом від 27 вересня 2011 року № 27/1-09-11 народний депутат звернувся до Міністра культури з проханням реорганізації училища у вищий навчальний заклад. У листі, зокрема, йдеться: «Створення в Каневі – на землі Великого Кобзаря – вищого навчального закладу культурологічного напрямку значно посилить культурний та освітній потенціал регіону та України. Цей крок, без сумніву, надасть нового імпульсу розвитку культури та освіти на Черкащині та допоможе молодим митцям повною мірою реалізувати себе на благо України».
Отримавши погодження Міністерства культури (лист № 1858/7-4/10-11), та, враховуючи, що це училище знаходиться на балансі області, і саме область мала сказати своє слово та дати певне подання до Міністерства, народний депутат взявся сприяти та лобіювати ініціативу канівчан на місцевому рівні – неодноразово звертався до обласного керівництва, голови обласної ради, управління культури. І от менше, ніж за рік, це вдалося зробити – Черкащина має ще один вищий навчальний заклад.
– Враховуючи всі наші усні та письмові звернення, Кабінет Міністрів на початку липня остаточно погодив нашу ініціативу створення нового вищого навчального закладу в Каневі – відтепер Канівське училище культури і мистецтв реорганізовується в Канівський гуманітарний інститут в складі Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Це дуже важливий історичний крок – завдяки нашій спільній з громадою роботі в регіоні з’явився вищий навчальний заклад в галузі культури. Я обіцяв посприяти у його відкритті, і свого слова дотримав. Тож дякую за підтримку канівському міському голові, депутатам Канівської міської та обласної рад, місцевій громаді – всім, хто був причетний до вирішення цього питання. Ця подія важлива ще й тим, що восени ми будемо відзначати 55 років з дня створення Канівського училища культури, зі стін якого вийшли сотні видатних діячів української культури. Я радий, що відтепер дівчата та юнаки з Черкащини матимуть змогу здобувати вищу освіту недалеко від домівки, а після закінчення повертатися працювати в заклади культури справжніми фахівцями, – говорить народний депутат України Богдан Губський.
Директор училища Віктор Тихомир говорить, що народний депутат ще минулого року зустрічався з колективом, вивчав їхні проблеми та найпершим підтримав ідею святкування ювілею установи та реорганізації училища в інститут на державному рівні.
Задоволені і потенційні абітурієнти – колишні випускники училища Юрій Паніван та Олена Кондратенко – радіють можливості отримати вищу освіту в стінах рідної альма-матері, близько з домом.
Звісно, ця кропітка справа не обходилась без непорозумінь та складностей, а інколи – і відвертого супротиву та ігнорування ініціативи нардепа з боку деяких чиновників. Та й зараз є багато охочих покритикувати або, навпаки, вказати на свою причетність до цієї події.
За словами народного депутата України Богдана Губського, парламентарій наразі розглядає кілька подібних звернень педагогічних колективів та намагається знайти для них підтримку з боку держави. Тож, можливо, невдовзі та території Черкащини з’явиться ще кілька навчальних закладів нового рівня акредитації.
реклама
Коментарі
ну что же пристали к человеку? Старается же, письма пишет, воюет с кем-то. Завтра ждите новостей: Губский написал письмо в минагрополитики и добился, чтобы сеяли весной, а молотили осенью
МОЛОДЕЦ, ТИХОМИР! ЖГИ ИСЧО!!
Дуже прикро, що про це замовчується в ЗМІ області та міста.
Директор Канівського училища культури і мистецтв
В.П. Тихомир
І кандидат Корж каже, що це він домовився. А насправді ні найменшого відношення до цих домовленостей не має ні Янукович, ні Корж, ні Губський
там таке страхіття, що показувати соромно.
От хай Губський і внесе інвестиції мільярдні, а то флешки і курей д....х всі гаразд роздавати.
Теж мені, герой. Листа він написав.
Стрічка RSS коментарів цього запису