реклама

реклама

У Черкасах мешканці самостійно модернізували десятиповерховий панельний будинок. Вони встановили індивідуальний тепловий пункт, замінили вікна та двері у під’їздах, капітально відремонтували дах та утеплили стіни, пише ВВС Україна.

За 25 років від здачі будинок жодного разу не ремонтували. У 2015 році його мешканці вирішили створити ОСББ – одними з найперших у Черкасах.

За словами керівниці ОСББ Олени Міняйло, спочатку вона вирішила встановити лічильник на тепло в свою квартиру, але коли їй відмовили, зібрала підписи по будинку. Тоді мешканці і вирішили створити ОСББ.

safe_image

«Спочатку люди не розуміли, що це їхнє майно та власність і ніхто крім нас не буде її ремонтувати та утримувати як квартиру. Це наше майно і ми маємо утримувати його самостійно», – розповідає керівниця ОСББ.

У 2016 році будинок почали активно утеплювати, зокрема, встановили лічильники, зробили термомодернізацію, замінили мережу гарячого водопостачання, систему опалення та встановили у під’їздах енергоощадні вікна. Також там встановили камери спостереження і зробили капітальний ремонт даху. За словами мешканців, порівняно з сусідніми будинками, вони витрачають на опалення вдвічі менше.

За п’ять років у будинок вклали три мільйони гривень, третина – гроші мешканців, а решта з міського та державного бюджетів.

У майбутньому мешканці будинку планують облаштувати сортувальний майданчик. За словами Олени Міняйло, за гроші від сортування сміття біля під’їздів встановили дерев’яні лавочки та облаштовують прибудинкову територію.

У будинку, зданому в 1993 році, 160 квартир і майже 300 мешканців.


реклама

Коментарі  

 
+1 #10 Степанич 17.03.2021 12:25
В тексті новини забули вказати АДРЕСУ цього будинку!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #9 Антон 16.03.2021 23:13
Міський бюджет своє поверне через "НЯ"-великогабарит, Толян "атвічає"!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #8 Наталія 16.03.2021 17:43
Цитую Зінченко:
160 квартир виклали 1 млн своїх особистих коштів??? де такі Люди з великої букви в Черкасах живуть? У нас в будинку по 100 грн на домофон зібрати неможливо.......

Своїх коштів витратили третину, читайте уважніше
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #7 схемка 16.03.2021 12:50
Авантюрний проект,мета якого загнати пенсіонерів (а в таких "будинках мрії" в основному вони живуть) в кредитну кабалу ,а потім привласнити житло для ОСББешної мафії
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #6 колгосп-справа добровільн 15.03.2021 16:50
Утеплення фасадів пінопластом - які наслідки для здоров’я людей (в першу чергу дітей) будуть через 10-20 років? Однозначно-негативні. Хтось проводив такі дослідження? За власні кошти (не малі) заганяємо себе і дітей жити в пластиковому скафандрі.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #5 Дакар 15.03.2021 15:48
Цитую щука:
Поки не зробите індивідуальне опалення кожної квартири - все це фикція. Ви так саме платитиме всім цим дармоєдам з ТЕЦ і Теплокомуненерг о, які на ваши гроші іржавими трубами опалюють землю та повітря. Це ілюзія, що по грошам виграєте, не буде цього!

Треба не індивідуальне опалення а міні котельну на цей міні житловий комплекс, який складається з трьох будинків. Два триподєздних і один, якщо не помиляюсь з 9 чи 12.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #4 щука 15.03.2021 15:10
Поки не зробите індивідуальне опалення кожної квартири - все це фикція. Ви так саме платитиме всім цим дармоєдам з ТЕЦ і Теплокомуненерг о, які на ваши гроші іржавими трубами опалюють землю та повітря. Це ілюзія, що по грошам виграєте, не буде цього!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #3 Максим Андреевич 15.03.2021 12:36
Неплохо, вент. фасад было бы лучше