реклама Делікат

Ректор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Анатолій Кузьмінський як голова наглядової ради Благодійного фонду «За майбутнє Черкащини» під час прес-конференції заступника голови ОДА Тетяни Прітченко презентував діяльність установи.

За словами Анатолія Івановича, за 22 місяці функціонування Фонду велика кількість підприємств, організацій, фірм, громадян зробили посильний внесок. Серед найбільш активних донорів Фонду підприємства «Азот», «Уманський тепличний комбінат», Черкаська ТЕЦ, «Ходакавтотранс», Корсунь-Шевченківська фірма «Агрорось», Миронівська птахофабрика, Жашківське ТОВ «Напої Плюс», «Р.В.Д. Агро» та інші.

Пан Кузьмінський повідомив, що Благодійний фонд виділив обласному онкодиспансеру майже мільйон гривень, зокрема – 300 тис. грн. на протипухлинні препарати і 687585 грн. – на обладнання. Остання сума – це кошти, які були закумульовані на першому благодійному аукціоні.

На придбання необхідного медичноґо обладнання госпіталю для інвалідів війни Фондом спрямовано 69640 грн. За допомогою Фонду для обласної дитячої лікарні придбано обладнання для двох ігрових майданчиків вартістю 142 тис. грн.

За кошти Фонду було придбано ігровий комплекс на суму 135217 грн. обласному будинку дитини.

– Фондом також надано 339 800 грн. допомоги категорійним верстам населення, зокрема обласній організації ветеранів до Дня Перемоги – 20 тис. грн., на спорудження пам’ятника міській організації афганців – 100 тис. грн., організації «Союз Чорнобиль» до 25-річчя від дня трагедії – 200 тис. грн.; на закупівлю телевізорів для ветеранів війни до свята Перемоги – 19800 грн., – зазначив Анатолій Іванович.

За кошти Фонду для поліпшення стану здоров’я ветеранів, афганців, чорнобильців придбано 170 оздоровлювальних путівок на суму 586 542 грн.

Для пільгових категорій громадян Фондом придбано сім квартир, із них три – інвалідам Великої Вітчизняної війни, чотири – ліквідаторам аварії на ЧАЕС. На ці цілі витрачено 1 400 391 грн.

На придбання 28 автомобілів для пільгових категорій громадян Фондом витрачено 1 469 760 грн., зокрема, для інвалідів Великої Вітчизняної війни – 17, інвалідів Радянської армії І групи – 2, ліквідаторів аварії на ЧАЕС –  4, для осіб, які потребують підтримки держави – 5 авто.

– Це хоч би часткова компенсація людям, яким ми зобов’язані нинішнім мирним життя, спокоєм і здоров’ям. Одні захистили нас від «коричневої чуми», інші сумлінно виконували інтернаціональний обов’язок, а чорнобильці ціною власного здоров’я зберегли наше здоров’я, а, можливо, й життя, – сказав Анатолій Кузьмінський.

На підтримку молодіжних ініціатив виділено 767 тис. грн., зокрема на фінансування конкурсів молодіжних проектів – 497 тис. грн., на конкурс «Рось шукає таланти» – 15 тис. грн., 135 тис. грн. виділено на участь у Міжнародному конкурсі танцю народного ансамблю «Черкащанка» ЧНУ, який виборов право представляти Україну на цьому заході.

– Ми переконалися, що креативна, талановита молодь запропонувала доволі цікаві й сміливі проекти і впевнені, що ця підтримка Фонду в майбутньому окупиться сторицею, – переконаний голова наглядової ради.

Не обійшов увагою Фонд і потреби освітньої галузі області. Для освітніх закладів придбано комп’ютерної техніки на 158 020 грн.

– Як відомо, інвестиції в освіту є найбільш продуктивними, і цими вкладеннями фонд сприяє розвитку постіндустріального, інформаційного суспільства, – зауважує Анатолій Іванович.

Фондом надано належну увагу і підтримку культурно-мистецькій сфері Черкащини. Обласному драмтеатру на постановку театралогії «Тарас. Слава» профінансовано 97 тис. грн. Також придбано дві квартири для акторів театру на суму 360 560 грн. Для належного висвітлення досягнень Черкащини в культурно-мистецькому плані для презентації області в Києві виділено 100 тис. грн. З метою пропаганди українського мистецтва за кордоном 79 800 грн. витрачено для поїздки Черкаського хору до Польщі.

Обласному художньому музею виділено 100 тис. грн. На ремонт і облаштування галереї народного мистецтва Черкащини витрачено 150 тис. грн.

– Ці інвестиції відчутною мірою посприяли пошануванню світлої пам’яті нашого рівноапостольного земляка Тараса Григоровича Шевченка, тим паче, що ми йдемо до 200-річчя від дня його народження, гідній презентації Шевченкового краю в столиці і популяризації талантів Черкащини за кордоном, – підкреслив голова наглядової ради Фонду.

Фонд підтримує також книговидавничу справу. На ці цілі витрачено 511 635 грн.

На відродження футболу Фондом виділено 1 220 тис. грн. Прекрасним результатом освоєння цих коштів у підсумку стала поява і діяльність успішної футбольної команди «Славутич».

Ще 224 290 грн. було виділено для участі в міжнародних змаганнях команди Черкаського ралі-клубу.

Громадському об’єднанню «Козацтво запорозьке» для спортивних потреб надано 30 тис. грн. Усього на спортивну галузь витрачено 1 524 290 грн.

Надано допомогу й військовій частині № 9930 «Оршанець» в сумі 40 тис. грн.

– Діяльність фонду багатовекторна, спрямована на поліпшення життя людей, і, в першу чергу, тих, хто потребує допомоги й підтримки і в матеріальному, і в психологічному, і в духовному плані, – наголошує Анатолій Іванович.

Він повідомив, що на відновлення іконостасу і оформлення фасаду важливої історичної пам’ятки – Канівського Успенського Собору Фондом виділено 318747 грн., на будівництво храму Преподобного Сергія Радонезького – 300 тис. грн., собору Свято-Стрітенської парафії – 200 тис. грн.

Анатолій Кузьмінський повідомив і про те, що у квітні цього року проведено Другий благодійний аукціон, на якому зібрано 1 757 875 грн. Ці кошти планується спрямувати, у першу чергу, на потреби тяжкохворих дітей. Зокрема, на придбання реанімобіля для медичної допомоги, а точніше, для врятування життя дітей, віком від 1 місяця до 18 років. Передбачено закупівлю новозбудованій обласній дитячій лікарні портативного ультразвукового сканера для обстеження тяжкохворих дітей за місцем проживання для упередження ускладнень, які приводять до смертельних наслідків, фіброгастроскопа педіатричного для обстеження дітей із захворювання травної системи і апарату штучної вентиляції легень для дітей, вагою до 1 кг, та надання невідкладної медичної допомоги недоношеним дітям.

Щодо планів на перспективу, то, як повідомив голова наглядової ради, закумульовані Фондом кошти будуть витрачатися на допомогу й підтримку тих, хто її конче потребує. Це, передовсім, на поліпшення житлових умов ветеранів Великої Вітчизняної війни, воїнів-інтернаціоналістів, чорнобильців, на забезпечення автотранспортом інвалідів, які його потребують, на лікування тяжкохворих дітей, на допомогу установам культури в контексті збереження й розвитку національної культурної спадщини.

– На завершення хочу сказати, що потреби набагато перевищують можливості Фонду, а тому я звертаюсь до всіх, хто має добру душу і матеріальні можливості, взяти донорську участь у формуванні бюджету Фонду. Це наш і людський, і громадянський, і християнський обов’язок. Як мудро й слушно сказав наш талановитий земляк Олександр Антонович Захаренко: «Поспішайте робити добро. Не припізніться», – закликав Анатолій Кузьмінський.

Про це повідомляє прес-служба Черкаської ОДА.

реклама

Коментарі  

 
+4 #3 Прогноз 19.07.2012 07:46
Навряд-чи Кузьмінський зрадіє оприлюдненню цього матеріалу.Щас начньоцца:і за святих, і за грішних,і даже с воносом тєла.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #2 Крук 19.07.2012 06:03
Читаєш і диву даєшся, які свідомі фірми і підприємства Черкащини, що зробили до фонду такий "посильний внесок". :lol:
Мабуть, "посильний" це похідне від "добутого талантом умовляння податківців та інших перевіряючих органів".
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #1 ню-ню 18.07.2012 20:38
прослезился :cry:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100