100% депутатів Черкаської міської ради ІХ скликання оприлюднили графіки проведення особистих прийомів громадян на офіційному сайті ради та організували прийом громадян.
Серед інших міських рад, діяльність яких моніторилася у рамках всеукраїнської громадської кампанії “Атестація депутатів місцевих рад”, 13% не виконують законодавчо визначеного обов’язку щодо прийому виборців. Всього моніторингом охоплено 868 депутатів 16 міських рад.
Про це під час прес-конференції 3 червня у місті Черкаси розповіли експерти кампанії.
Як розповів голова Черкаської обласної організації Комітету виборців України Максим Михлик, відомості щодо здійснення прийому громадян абсолютної більшості депутатів місцевих рад оприлюднені на офіційних сайтах цих рад, однак при цьому майже в половині міських рад, охоплених моніторингом кампанії, станом на початок квітня інформація щодо прийому громадян доступна стосовно не всіх депутатів.
Найбільше таких депутатів - в Одеській і Миколаївській міських радах (п’ята частина всього депутатського корпусу). Також не доступна інформація щодо прийому громадян частини депутатів міських рад Луцька та Херсона (17% та 13% відповідно), Полтави та Києва (7% та 5%, відповідно).
Черкаська міська рада на цьому фоні є рекордсменом. 100% депутатів Черкаської міської ради ІХ скликання оприлюднили графіки проведення особистих прийомів громадян на офіційному сайті ради та організували прийом громадян.
Як зазначив експерт проекту "Атестація депутатів місцевих рад" Володимир Феофілов, значні зміни у порядок прийому громадян внесли карантинні обмеження. При цьому, абсолютна більшість депутатів здійснює прийом громадян, зокрема в умовах «червоної» зони карантинних обмежень, обираючи альтернативні способи спілкування з жителями своїх міст та запроваджуючи додаткові безпекові заходи. Однак з 868 місцевих депутатів 13% не виконують цього законодавчо визначеного обов’язку. Найбільше депутатів, стосовно яких не вдалось підтвердити здійснення прийому громадян, було серед депутатів Сумської (45%), Херсонської (41%), Київської (24%) та Полтавської (17%) міських рад”, - повідомив експерт.
Що стосується Черкаської міської ради, то вдалось підтвердити здійснення прийому громадян у всіх приймальнях. Але варто зауважити, що станом на початок квітня, під час моніторингу, в Черкасах було запроваджено карантинні обмеження і тому частина депутатських приймалень призупинила роботу.
Нерідко місцеві обранці попри вимогу Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» здійснювати особистий прийом громадян щонайменше раз на місяць, делегують ці повноваження помічникам. У трьох міських радах кількість таких випадків є суттєвою: 27% в Одеській міській раді, 17% у Хмельницькій міській раді та 15% в Херсонській міській раді. Серед депутатів Київради така практика є найбільш поширеною: більшість депутатів використовують допомогу помічників у виконанні цього обов’язку (72% з всіх депутатів, здійснення прийому якими було підтверджено).
В Черкаській міській раді розподіл прийому громадян виглядає наступним чином: 25% - помічники, 35% - особисто депутати, 40% - депутати і помічники почергово.
“Спірного забарвлення ця практика набуває тоді, коли делегування обов’язку щодо здійснення прийому громадян призводить до того, що депутати особисто зустрічаються з громадянами рідше ніж раз на місяць”, - підкреслив Максим Михлик.
Крім того, Володимир Феофілов, заявив, що практика попереднього запису громадян на прийом та відсутність доступної інформації про графік особистого прийому депутатами і регулярне ігнорування депутатами прийому не відповідає вимогам чинного законодавства, а також обмежує рівні можливості для всіх громадян комунікувати зі своїми представниками в міських радах.
Результати моніторингу засвідчили, що серед депутатів всіх 16 міських рад, які були охоплені моніторингом, найбільш популярним місцем здійснення прийому є виділене окреме приміщення комунальної власності для потреб здійснення прийому громадян (30%) або ж приміщення організації партії (24%).
Депутати Черкаської міської ради обрали місця ведення прийому громадян наступним чином. Виділене окреме приміщення комунальної власності використовують 50% депутатів, приміщення організації партій – 33%, виділене міською радою приміщення для потреб депутатів – 7%. Ще 10% депутатів ведуть прийом громадян на робочому місті.
Загалом моніторинг прийому громадян депутатами Черкаської міської ради ІХ скликання показав високу відповідальність депутатів. Всі 42 обранці оприлюднили графіки проведення особистих прийомів громадян на офіційному сайті ради станом на середину квітня 2021 року.
Сторінка «Міська рада» на офіційному порталі Черкаської міської ради, міського голови і виконавчого комітету (http://chmr.gov.ua.) містить повну інформацію про кожного депутата і на ній оприлюднюються всі відомості про проведення депутатського прийому. Зокрема там можна отримати інформацію про:прізвище, ім’я, по батькові депутата; біографію; депутатську комісію; номер виборчого округу; партійну приналежність; місце прийому; час прийому. Окремо варто зауважити, що лише 48% депутатів оприлюднили свою біографію на офіційному порталі Черкаської міської ради. Електронна пошта у жодного з 42 депутатів не зазначена.
Варто зазначити, що повну інформацію про прийом громадян, включно з телефоном, за яким можна записатись на прийом або отримати консультацію, станом на кінець квітня, оприлюднили лише 4 депутати (близько 10% всього депутатського корпусу): Друмашко Володимир, Євпак Віктор, Задніпряний Олександр та Надія Івашкова (всі від партії «Голос»).
Політичні партії, депутати яких представлені в Черкаській міській раді, інформацію про здійснення прийомів громадян депутатами (адреса, графік, контакти приймальні) на своїх сторінках у мережі Facebook не публікують.
Також 3 із 42 депутатів (Тренкін Юрій, Євпак Віктор, Холупняк Катерина) Черкаської міської ради (близько 7%) використовують особисті сторінки у соціальній мережі Facebook для інформування виборців про здійснення прийомів громадян та поширення інформації про роботу громадських приймалень.
В результаті прямої перевірки проведення представниками Черкаської міської ради особистих прийомів фактично вдалось підтвердити,що всі 42 депутати організували роботу приймальнь і здійснюють прийом – це є високим показником відкритості місцевих обранців до виборців.
Позитивною тенденцією можемо вважати факт, що у порівнянні із минулими каденціями, зростає кількість депутатів Черкаської міської ради, які здійснюють прийоми громадян особисто, не делегуючи такого обов'язку своїм помічникам.
Стосовно періодичності прийому депутатів ситуація наступна: 26% депутатів здійснюють особисті прийоми 1 раз на місяць. 60% депутатів зустрічаються з виборцями 2 рази на місяць. І тільки 6 місцевих обранців або 14% всього депутатського корпусу ЧМР (Казарян Нарек, Карась Павло, Мельник Олексій, Саліна Юлія, Сухарьков Іван, Тренкін Юрій) мають такі зустрічі щотижнево.
Рівно половина приймалень депутатів Черкаської міської ради мають зовнішні ознаки того, що в приміщенні знаходиться приймальня депутата, а саме вивіску чи оголошення про роботу.
Під час здійснення особистих прийомів всі 42депутати або 100% отримували від виборців звернення щодо матеріальної допомоги. Щодо питань ЖКГ та благоустрою–12%,юридична допомога - 14%, дорожнє господарство –4%.
Під час запровадження карантинних обмежень в м. Черкаси частина приймальнь (26%) призупинила роботу. Про це інформують в КВУ.
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису