У Черкасах, у сквері за обласною радою 3 липня встановили білий рояль. Потішити живою музикою черкащан взялося КП «Дирекція парків» з ініціативи міського голови Сергія Одарича, інформує «Газета по-українськи».
Виготовили каркас музичного інструменту черкаські інженери заводу «Темп», а обшивали рояль композитом місцеві скульптори та дизайнери.
О 17.50 у сквері біля фонтану близько 30 осіб зібралися, щоб почути перші акорди з новинки. Йдуть останні налаштування. Рояль стоїть на сцені-подіумі. На інструменті красується напис «Черкащина». Каркас розміром класичного роялю, звук же видобуватимуть з електропіаніно.
О 18.00 за рояль сідає місцевий музикант. Починає грати класичні мелодії. Час від часу йому аплодують.
«Ми почули здалеку й зайшли. Дуже заворожує, аж мороз по шкірі», - каже 71-річна Лідія Петрівна.
Людей у сквері стає більше. Займають місця в холодку і біля фонтану. На вулиці шалена спека, більше 30 градусів. Багато зібралось і молоді.
«Дуже хороша ідея. Я люблю класичну музику і буду сюди приходити на кожен концерт», - каже Настя, 16 років. Телефонує подрузі і пропонує їй прийти й послухати музику.
«Це ж не рояль. Це електронна музика. Я ж не глухий. Але і ця річ потрібна, тим паче молоде покоління виросло на такому інструменті», -говорить 66-річний черкасець Євген Зборовський другові, прислухаючись до музики.
Послухати музику прийшов і міський голова Сергій Одарич. Каже, що білий рояль мав уже давно з'явитися в сквері.
«Я в 56-й раз нагримав і сказав, що якщо рояль не буде грати до серпня – то я буду міняти кадри. У першу чергу, на директора КП «Дирекція парків» Олександра Радуцького, бо йому це завдання ставилося ще три роки тому. От він і з'явився», – зазначив мер.
«Для мене є принциповим, щоб на наших майданах почала з'являтися жива музика. Це може бути класика, може бути реп, просто гітара. Я це відчув, коли вперше потрапив у Відень. Там кожних 50 метрів потрапляєш у різну музику. Віднем нам не стати, але хоч трохи наблизитись і заповнити місто музикою хотілося б. Мені б хотілось, щоб будь-який музикант міг прийти і зіграти, а громада буде йому настільки вдячна, щоб він міг і на цьому заробляти. Це нормальна практика, в тому ж Відні. Стоїть той самий футляр від скрипки і кожен може фінансово підтримати виконавця», - додав Одарич.
Концерти планують робити в п'ятницю, суботу, неділю, а потім, можливо, рояль буде грати кожного вечора до 21-ї чи до 22-ї години, щоб не створювати дискомфорт для людей, які живуть поруч.
Електропіаніно вийматимуть із корпусу після концертів. Рояль стоятиме в сквері аж до холодів.
реклама
Коментарі
На минулому тижні повернувся з Криму.Туди і назад їздив автобусом.
ШАНОВНІ! В Черкасах та області най...ші дороги Ніде так влада не "працює" як у нас Під Алуштою зрізався такий асфальт, по якому б Черкащани їздили із задоволенням!А наступного дня там лежав вже новенький.
Стрічка RSS коментарів цього запису