реклама
Будівельна компанія надія

Нині на всіх рівнях шкільної освіти працюють над удосконаленням харчування в їдальнях. Начальник управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації Валерій Данилевський, якими успіхами в сфері шкільного харчування Черкащина вже може похвалитися та які проєкти ще планують впровадити, пише «Вичерпно».

216299785_214782650566521_8427088765523807399_n

Нагадаємо, 24 березня Кабінет Міністрів затвердив норми та порядок організації харчування у закладах освіти. Оновлені норми будуть діяти вже з першого вересня 2021 року.  У новому меню передбачать харчування для дітей, у яких є непереносимість лактози та яким необхідна безглютенова дієта; буде заборонено підсолоджування напоїв та страв; зменшать кількість солі в раціоні; у переліку м’ясних продуктів не буде сосисок, печінки ялової та язика ялового. Окрім того, у меню дітей до трьох років будуть заборонені солоні овочі: огірки, томати та квашена капуста.

Щодо нового асортименту продуктів, то це — яловичина, свинина, курятина, риба, кисломолочні продукти, молоко, соки, фрукти, велика кількість овочів, які передбачені до сніданку, обіду та вечері.

«Черкащина стала ініціатором здорового харчування й на сьогодні вже 23 школи входять до цього проєкту. Ми розуміємо, що значна частина здоров’я дитини — це те, що вона їсть. У нас має бути нове багатофункціональне меню, яке передбачатиме можливість вибору певних страв у їдальні (так званий шведський стіл). Окрім цього, ми започаткували проєкт «Юніор Банк», коли діти не отримують готівкових коштів, а мають карту ПриватБанку, якою розраховуються в їдальні. Батьки ж отримують повідомлення з інформацією про те, коли дитина їла та що для себе обрала. Черкаська область також має зразок кейтерингового обслуговування, коли певна компанія готує їжу на замовлення батьків та дітей і харчує відповідно до складеного меню», — зауважив Данилевський.

За його словами, основна мета докорінних змін у харчуванні дітей — дати нове меню, яке буде смачним та корисним. Також у планах — наповнити харчоблоки новим обладнанням та максимально механізувати роботу кухарів.

реклама


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

реклама Делікат
реклама

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ