реклама

реклама

Медики служби екстреної медичної допомоги працюють у зоні особливого ризику, оскільки часто вимушені надавати допомогу психічно неврівноваженим хворим, пацієнтам у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп’яніння, а також асоціальним особам. У таких випадках медики незахищені, і часто під загрозою опиняється вся бригада швидкої.

228266776_5888980874507591_2206672335541213799_n

За останні чотири місяці в Черкаській області відбулося 9! нападів на бригади екстренки. Зокрема, тричі нападали на фахівців швидкої Черкаської станції, чотири рази – Смілянської станції та ще по нападу – на бригади Уманської та Лівобережної станцій.

Непоодинокими при наданні медичної допомоги є випадки перешкоджання членам бригад ЕМД з боку родичів або близьких пацієнта. Тож напади на медиків несуть загрозу їхньому здоров’ю та життю.

Проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення захисту професійної діяльності медичних та фармацевтичних працівників» вже кілька місяців як розглянутий, але медики так і не отримали ніяких нормативно-правових актів щодо спеціального складу злочину у разі посягання на життя і здоров’я, погрози або насильства щодо медичних працівників під час виконання своєї професійної діяльності.

Тільки невідворотність покарання, усвідомлення того, що будь-яка незаконна дія хворого або його родичів матиме негативні наслідки, – є гарантією безпеки медиків. Тож ми ще раз звертаємося по допомогу до народних депутатів, до Міністерство охорони здоров'я України щодо термінового прийняття закону про посилення відповідальності за напади на медиків! Давайте разом збережемо життя та здоров’я медичних працівників!

КНП "Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф ЧОР"

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100