реклама Нормовен

реклама Нормовен

У головних річках України виявили залишки медичних препаратів, що використовуються при лікуванні COVID-19.

Днiпро

Про це заявив заступник голови Мінекології Михайло Хорев в ефірі телеканалу Будинок в неділю, 1 серпня, пише «Кореспондент».

Як повідомив заступник міністра, нещодавно в Україні провели первинний аналіз (скринінг) трьох головних річок, води яких використовуються для водопостачання населення – Дніпра, Дністра та Сіверського Донця.

«Перевіряли воду на 3200 речовин - це цільовий скринінг, тобто коли у вас є конкретний перелік і ви шукаєте. А також вода досліджувалася на 64 тисячі речовин - це просто припущення, що вони можуть бути чи ні. Згідно з результатами, дійсно, якісь забруднюючі речовини є», – пояснив Хорев.

Було встановлено, що в українських водах відзначається дуже велика кількість цинку, а також пестициди, але не в дуже великій кількості. Фіксуються і метали, при цьому в воді практично немає ртуті. Також є сліди фармпрепаратів у воді.

«"Ковідних" препаратів дуже багато. Те, що входить саме в "ковідний" протокол, саме ці речовини зараз у нас в воді. Ми це фіксуємо. Ми ж з вами вживаємо таблетки. Велика кількість людей лікується, і це все потрапляє туди. У Європі відбувається те ж саме... Європейці чітко оцінюють: якщо фармпрепарати трапляються в воді - це значить, що погано, недостатньо працюють очисні споруди... В Європі є і хороші модернізовані очисні споруди, але є і старі», – додав Хорев.

При цьому, як зазначив чиновник, дуже велика проблема - наявність фосфатів, які застосовуються при виробництві миючих засобів.

«Вони, по-перше, погано чистяться, і тому є постійно в наших стічних водах через те, що очисні споруди з ними не можуть впоратися. Є два способи в світі, як борються з фосфатами: або будувати дорогі очисні споруди, або їх забороняють у використанні миючих засобів», – говорить заступник голови Мінекології.

У свою чергу Україна пішла іншим шляхом – ввела обмеження на використання фосфатовмісних засобів, але вони почнуть діяти з 2023 року.

Нагадаємо, що раніше модернізацію очисних споруд України оцінили в 300 млрд євро. Модернізація очисних споруд – дорогий процес, тому в Україні планують обмежити використання продуктів, які є головними забруднювачами.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100