За наругу над могилами на кладовищі правоохоронці затримали 31–річного та 39-річного мешканців Золотоноші. Слідчі задокументували майже півсотні епізодів їх злочинної діяльності. Зараз перевіряють причетність затриманих до аналогічних злочинів на території Черкаської області.
Про це повідомляють у поліції Черкащини.
До Золотоніського районного відділу поліції звернулися жителі сіл Мелесівка та Домантове із повідомленнями про те, що хтось демонтував огорожі на могилах їхніх рідних. Працівники слідчо-оперативної групи, які виїжджали на місця подій, задокументували відсутність навколо 45 могил металевих конструкцій.
«Викрити зловмисників вдалося, опитавши місцевих селян та перевіривши пункти прийому брухту», – розповів начальник Золотоніського районного відділу поліції Олександр Охріменко.
Таким чином правоохоронці встановили автомобіль ВАЗ-2106 та власника транспортного засобу, яким правопорушники перевозили металеві частини з могил. Ними виявилися 31-річний та 39-річний жителі Золотоноші.
Чоловіки свою вину визнали, пояснивши, що викрадені металеві конструкції вони здали на брухт для «легкого заробітку». На даний час золотонісці затримані у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України.
Поліцейські провели невідкладний обшук за місцем мешкання фігурантів, в ході якого вилучили речові докази.
Нині триває досудове розслідування за ч. 3 ст. 297 (Наруга над могилою, іншим місцем поховання або над тілом померлого) Кримінального кодексу України. Відповідно до чинного законодавства, правопорушникам може загрожувати обмеження волі від 4 до 5 років або ув’язнення строком від 4 до 7 років.
Наразі вирішується питання про оголошення підозри вказаним особам та обрання їм запобіжного заходу. Поліцейські перевіряють причетність затриманих до інших подібних злочинів на території Черкаської та інших областей.