реклама
Будівельна компанія надія

Всеукраїнське свято богатирської сили на призи пам'яті Івана Піддубного стартувало сьогодні в селі Красенівка на Чорнобаївщині. До цього два дні спортсмени-борці з греко-римської боротьби змагалися в Черкасах. Тепер тут – у Красенівці – показали свою силу фіналісти.

68

Усього взяли участь в змаганнях з боротьби учасники з 16 областей (зокрема, Київщини, Полтавщини, Донеччини, Криму тощо), це більше сотні спортсменів.

Цьогорічне свято ювілейне, бо святкується 150-річчя з дня народження Івана Максимовчиа Піддубного, який виступав майже 30 років без поразок.

1

999  

На святі були присутні і представники влади, зокрема, селищний голова Чорнобаївщини, і очільники Золотоніщини, Уманщини, голови ОТГ, і нардеп Олег Арсенюк, духовенство, відомі спортсмени, бізнесмени. Також був присутній перший заступник голови Черкаської облради Роман Сущенко. Виступив і голова Черкаської ОДА Олександр Скічко, але… з телевізора. Він зазначив у відео, що відсутній фізично з «об’єктивних причин». Голова ОДА зауважив, що нині влада більше звертає увагу на спорт, у рамках «Великого будівництва» відновлює басейни, стадіони. А також подякував тим небайдужим, хто всіляко сприяє розвитку спорту, зокрема, родині Петра Душейка.

12

Під час урочистого запалення вогню змагань легендарний олімпійський чемпіон Андрій Хіміч передав вогонь змагань Євгену Совєті, титулованому борцю з Полтавщини. До слова, згодом Євгеній Совєта виграв у боротьбі, зайнявши перше місце у ваговій категорії до 97 кілограмів.

90

445  

45

До свята, як повідомили організатори, долучаються всі, і представники селищної влади, сусідніх громад, зокрема, Іркліївська громада, аграрії та освітяни.

Нардеп Арсенюк зі сцени зачитав вітання від спікера парламенту, а також вручив грамоту від голови ВРУ олімпійському чемпіону Андрію Хімічу.

6

Заступник голови облради Роман Сущенко передав вітання від Петра Порошенка, зокрема, зазначив, що «а свою спортивну кар'єру Піддубний не програв жодного чемпіонату, боровся на найбільших манежах світу - відвідав близько 50 міст у 14 країнах. Від його виступів шаленіла публіка в Парижі і Мілані, Франкфурті, Нью-Йорку, Чикаго, Філадельфії, Лос-Анджелесі. Усе своє життя, куди б його не кидала доля, Іван Піддубний щиро і палко любив Україну. Коли більшовицька влада видала йому паспорт із зміненим прізвищем "Поддубний" і національністю "росіянин", він власноруч виправив на "Піддубний" і залишився "українцем". За що й потрапив у 1937 році до катівень НКВС у Ростові-на-Дону за статтею «антирадянська агітація та український націоналізм». В ув’язненні атлет пройшов через тортури і випробування… Наш ворог досі використовує ім’я Івана Піддубного, як і багатьох інших відомих українців, для пропаганди, називаючи його "великим росіяном". Але весь життєвий шлях Івана Максимовича, його перемоги, незламність і відданість Україні говорять, що він був великим українцем…» - зазначив Сущенко.

16

Один з головних організаторів свята, голова обласної федерації греко-римської боротьби, засновник агрокорпорації «Дніпро» Петро Душейко зазначив, що сьогоднішнє ювілейне святкування у рамках ювілею Незалежності України є символічним.

– Незалежність не була б втілена в життя, якби не постаті, які виношували цю незалежність. Будівля починається з підмурівку, з фундаменту. Піддубний одна з таких постатей. Він створив імідж справжнього непереможного і чесного спортсмена-українця. Зараз ми говоримо, завдяки кому тут розвивається край, відбувається свято. У тому числі завдяки Піддубному! Якби не було нашого земляка, можливо і не робили б тут так газ і дорогу. Так, свято відбувається завдяки небайдужим громадянам, але край у тому числі розвивається завдяки Піддубному, – сказав Петро Душейко.

6

На святі нагородили численних спонсорів, серед яких насамперед корпорація «ДНІПРО», окрім того були серед спонсорів і керівників господарств і… Піддубні. Так, адже це прізвище й далі є в цьому краї і нащадки Піддубних тут живуть і працюють.

888

Завершився турнір з греко-римської боротьби нагородженням переможців призами, медалями та грошовими преміями. Цього разу абсолютний чемпіон турніру Олександр Чернецький.

Однак саме свято на цьому не завершилося. Були і показові виступи дзюдоїстів, майстрів з «Білого лотосу», був ярмарок і виступи фольклорних колективів. Увечері очікувано відбулися змагання богатирів.

На цьому святкування 150-річчя відомого в світі українського чемпіона не завершується. До вшанування 150 річчя Піддубного восени буде вводитися і монета номіналом 2 грн. Відбуватимуться концерти, а також буде проходити відкритий чемпіонат області з боротьби.

355

Нагадаємо, через карантин торік свята не було, лише змагання з боротьби. Цьогоріч змагання і свято, але без іноземних спортсменів. Знову ж через коронавірус.

Між іншим, готується у видавництві Прилуцького і книга про Івана Піддубного. Цікаво, дослідники шукають, коли він народився. Хочуть уточнити, щоб не вийшли як з Старицьким. Бо дата народження нашого богатиря встановлена по свідоцтву , виданому тоді в царській Росії, а в метричних книгах запис не знаходять....

ФОТО Назарія Вівчарика


реклама

Коментарі  

 
0 #1 Но нейм 16.08.2021 00:47
??? Показові виступи лише двох колективів ???? А де виступи команд СК Вікінг, СК Черкаські богатирі, Команди екстремальщиків які встановили 8 рекордів України ????
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

реклама Делікат
реклама

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ