Нині бажання жителів сіл доїхати маршрутним автобусом до райцентру не завжди закінчується успіхом. Більше щастить тим жителям сіл, через які проходить яка-небудь траса, а іншим селянам слід сподіватися на автобус, який ходить навіть не щодня.
Володимир Грінько щодня добирається з села Кантакузівка до райцентру Драбова на роботу.
– Мені простіше, бо через село проходить центральна траса, тому автобус їздить щодня. А от вже з Мойсівки, де живуть родичі, не щодня виїдеш у райцентр. Та й мені не так просто, бо коли по вівторках і четвергах пільгові дні, то пасажирів так багато, що краще ловити попутку. Воно й швидше. Бо сільський автобус їде через інші села, тож до райцентру може їхати не одну годину. Людям, яким треба в лікарню, думаю, краще таксі наймати, бо якщо їхати через усі села, та ще й по таких дорогах, то можна і не доїхати… – розповідає Володимир.
Підприємець Михайло (прізвища називати не хоче), що займається перевезеннями у одному з лівобережних районів Черкащини, каже, що перевізникам невигідно пускати більшу кількість автобусів у села, бо їде багато пільговиків, а у державі не вистачає грошей, щоб компенсувати вартість квитка.
– Зараз держава компенсовує 25% від вартості квитка, але з запізненням на декілька місяців. А підприємству треба витрачати кошти і на газ, і на електроенергію, і на запчастини тощо. Перевізникам непотрібні невигідні маршрути, а оскільки у більшості по селах їдуть пенсіонери, то бензин і запасні частини не окуповуються, – говорить підприємець Михайло.
Колишній голова обласної ради, керівник фракції Черкаської облради партії ВО «Батьківщина» Володимир Гресь зазначає, що спілкуючись у районах з людьми, часто чує від них нарікання на погане сполучення між селами і райцентром.
– Нинішня команда так званих «професіоналів» лише на словах покращує життя. Насправді ж все навпаки. До приходу цієї влади перевезення практично всіх пільгових категорій пасажирів оплачувалися перевізникам. Більш того, раніше в області навіть вчителі та учні з сіл, де не було шкільних автобусів, підвозилися до навчальних закладів. Зараз коштів не вистачає, бо влада насамперед кидає їх на вибори, – вважає Володимир Гресь. – Через погане сполучення людина не може в райцентр ні в лікарню поїхати, нікуди. А ще ж пригадаймо ініціативу влади зменшити кількість районів у рамках реформи місцевого самоврядування. Відповідно райцентрів може стати менше, і відстань до них ще зросте. Тоді, мабуть, людям доведеться у райцентр на вертольоті літати…
реклама
Коментарі
Про нинішню владу хіба, що реквиеми у виконанні Таісії Повалій. Дороги робили, як тоді, так і зараз облавтодором та його філіями, відповідно і питання до останніх.
Низко. Очень отвратительно читать оду бывшЕго чиновника о власти.То вы,то они и никакого прогресса.
Стрічка RSS коментарів цього запису