За перше півріччя 2021 року у Черкаській області відбулося 9 інституційних аудитів, у ході яких, зокрема, досліджувалися питання булінгу, дискримінації та харчування школярів. Про це у студії «Вичерпно» розповіла начальниця управління Державної служби якості освіти у Черкаській області Оксана Компанієць.
Інституційний аудит має довести до всіх закладів, що школа – перш за все місце, де кожна дитина має отримувати доступну і якісну освіту.
- Усі школи наразі змінюють своє ставлення до освітнього середовища. Керівники навчальних закладів розуміють важливість цього освітнього середовища як фактора, що мотивує учнів до навчання та розвиває їх власний потенціал, — говорить Оксана Компанієць.
Результати аудитів показують, що шкільні вчителі намагаються переформатувати свою діяльність на більш компетентісний підхід. Учителі намагаються бути актуальними, вчаться впроваджувати у свою роботу цифрові технології, проходять сертифікацію. Рівень нової української школи має забезпечити учням доступну освіту в комфортних умовах.
Також інституційні аудити показують, що педагогічними колективами вживаються заходи для боротьби з такими негативними явищами в освітньому середовищі як булінг і дискримінація. Серед освітян формується розуміння, що на ці проблеми потрібно звертати увагу й потрібно їх вирішувати.
- Розробка і впровадження антибулінгових заходів, увага до цього питання, безперечно, стоїть на високому рівні в закладах освіти. Проте аудити показали, що в кожному закладі є діти, які відчувають дискомфорт і психологічний тиск і на це треба звертати увагу. Ми постійно надаємо рекомендації закладам освіти і звертаємо на це увагу, — запевняє Оксана Компанієць.
Питання харчування дітей у школах також є невід’ємною частиною інституційних аудитів. Близько 50% учнів і батьків задоволені, або переважно задоволені умовами харчування. Цього недостатньо, вважає керівниця обласного осередку ДСЯО. Тому теми нових вимог харчування, реформи харчування, застосування нових санітарних норм наразі дуже актуальні.
- Харчування – це здоров’я учнів, це, безперечно, той фактор, який впливає на можливість дітей вчитися, комфортно себе почувати, бути здоровими, а це вже говорить про якість освіти. Школи намагаються відповідати на вимоги дітей і батьків про якісне харчування. Ще не завжди це виходить, але ситуація зрушила з місця. Ми усвідомлюємо що це питання не одного дня, — додала Оксана Компанієць.
Детальніше про це та багато іншого дивіться у нашому відео:
Коментарі
так говорять доки не трапиться потреба звернутися за захистом прав своєї дитини у школі або садочку
Стрічка RSS коментарів цього запису