реклама
Будівельна компанія надія

Священник Іван Катькало із родиною переїхав на Черкащину у 2014 році, після окупації Криму. Нині чоловік – настоятель храму в селі Вікнине на Катеринопільщині. Розповів, що перед тим, як правити службу, щоранку порається біля бджіл.

c93e460a03ad26d0

Як інформує Суспільне, бджолярством Іван Катькало почав займатися ще у 1980-х. Розповів, що бджоли не лише допомагали наповнити родинний бюджет, а й показували, як треба жити: «Влітку немає такого дня, щоб я не був на пасіці. От заглянеш у вулик — а там краса, вони будують архітектурні форми унікальні. А запах! Це велика наука, яка допомагає мені у цьому світі проявляти мудрість».

Пасіка священника нині налічує майже дві сотні бджолосімей, а на подвір'ї – «медовий цех» на два поверхи. Син священика Степан Катькало розповів, що все розпочиналось у 2015 році. Мали лише невелику частину потрібного приладдя, яку вдалося забрати із півострова: «Тут була маленька хатинка, із тої хатинки ми трошечки зробили більшу, добудували приміщення».

Священник розповів, що знайти новий дім і потроху тут облаштуватися допомогли родичі дружини. Та, попри це, Черкащина зустріла їх не надто привітно...

Відчували себе «гонимими» і в Криму ще задовго до окупації, тільки навпаки — за проукраїнську позицію. Помітно тиск зріс після «референдуму». Чоловік додав, що тоді обійшлося не лише скандалом: «Вони поспилювали замки на церкві: один священник приїхав із Севастополя і каже: «ви молитеся за своїх, а ми за своїх».

Залишитися в Криму родині не дозволили. Тоді чоловік взявся вмовляти прочан, аби ті не полишали свої домівки: «Якщо ми всі поїдемо, то нікому буде боротися, нести українське слово», — розповів Іван Катькало.

За словами чоловіка, у Крим до храмів, які звів власними руками, вдалося навідатися лиш кілька разів. Та за будь-яких обставин Бог їх не полишає. Саме тому на зміну проблемам і невдачам приходить щастя і радість.

Священник мріє повернутися у Крим, бо там інша енергетика і відчуття, «що ти — вдома».

d613e5b41f69ad25

Ольга Котляр

реклама


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

реклама Делікат
реклама

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ