реклама
Будівельна компанія надія

Соснівський районний суд міста Черкаси затвердив угоду про визнання винуватості щодо водія відділу забезпечення Черкаського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

0-675x360

Про це інформує «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 4 жовтня.

Військовослужбовця затримали 31 серпня цього року після того, як він отримав двома траншами 1400 доларів, обіцяючи громадянину сприяти в уникненні призову на строкову військову службу.

Обвинувачений нібито мав вплинути на членів військово-лікарської комісії при Золотоніському районному центрі комплектування та соціальної підтримки та військового комісара.

Початково його дії мали більш тяжку кваліфікацію — отримання коштів за вплив на прийняття рішення, поєднане із вимаганням (ч.3 ст.369-2 ККУ), що карається позбавленням волі від 3 до 8 років з конфіскацією майна.

Згідно з ухвалою про обрання запобіжного заходу, водій військкома повідомив громадянину, що у разі не надання йому 1400 доларів, він за допомогою своїх службових зв’язків оголосить його в розшук як особу, котра ухиляється від призову на строкову військову службу, а коли службові особи встановлять місце знаходження призовника та призвуть його на строкову військову службу, то відправлять проходити її в найбільш віддалений куточок України на Закарпаття, та одразу після цього забрав у співрозмовника оригінал повістки про необхідність прибуття 1.09.2021 до призовної дільниці Золотоніського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, яку він попередньо продемонстрував, тобто умисно створив умови, за яких заявник вимушений був надати неправомірну вигоду.

У підозрюваного незадовільний матеріальний стан. Недавно з ним розлучилася дружина, і суд постановив стягувати з нього щомісяця по 3000 гривень аліментів. Також рішенням Приморського районного суду Одеси з чоловіка стягується заборгованість перед «ПриватБанком» за кредитним договором ще від 2010 року. У зв’язку із систематичним невиконанням зобов’язань на все нерухоме майно військовослужбовця накладено обтяження у виді арешту.

2-2

Захисник підозрюваного говорив, що незрозуміло, яким чином водій може впливати на комісара, максимум на що він може він впливати це на бензин автомобіля «Волга», яким їздить. Матеріали клопотання містять лише допит потерпілого, в якому зазначено, що підозрюваний погрожував оголосити потерпілого в розшук та відправити його служити на Закарпаття, але дані функції не входять в його службові обов’язки.

Адвокат надав суду заяву військового комісара Черкаського ОТЦК про взяття підозрюваного на особисту поруку. У заяві зазначено, що затриманий зарекомендував себе як чесний, сумлінний та працьовитий військовослужбовець. А тому, комісар зобов’язується взяти солдата на особисту поруку і готовий на першу вимогу доставити до слідчого управління поліції чи суду.

Однак суд це не переконало і він помістив водія військкома під варту з альтернативою застави у 95 тисяч гривень.

Через місяць чоловік уклав з прокурором угоду про визнання винуватості щодо зловживання впливом за більш м’якою ч.2 ст.369-2 ККУ, що дозволяє призначити покарання у вигляді штрафу. Згідно з угодою і вироком суду, військовий комісар і військово-лікарська комісія не були обізнані про його злочинні наміри.

Суд призначив узгоджене покарання — оштрафував винного на 42 тисячі 500 гривень.

Цікаво, що хоча обвинувачений буцімто нікому не передавав гроші, але перша частина хабара — 800 доларів — яку йому передано за чотири дні до затримання, зникла. Тому суд також задовольнив цивільний позов СБУ про відшкодування збитків — трохи більше 21 тисячі гривень, що є еквівалентом 800 доларів на день їх втрати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Заступник воєнкому отримав штраф за зловживання впливом.

реклама

Коментарі  

 
+2 #5 Перехожий 08.10.2021 17:04
Цитую Классика жанра из совка:
- Подозреваемый, сколько точно вы присвоили мы выясним, просто скажите, на эти деньги вы бы смогли купить Волгу?
- Конечно бы смог. Но, а зачем мене столько воды?

И на хрена мне эта Волга с её пристанями и параходами.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #4 МІСЦЕВИЙ 08.10.2021 17:03
Прочитайте хоч за тиждень-скільки розкрадають керівники? НАБЕРЕТЬСЯ НА МІЛЬЙОН-це грубо.А тут суддя попався безплатний- то й присудив 42 тис. Хоть щось-бо шофер таки жулікуватий
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #3 Классика жанра из совка 08.10.2021 10:03
- Подозреваемый, сколько точно вы присвоили мы выясним, просто скажите, на эти деньги вы бы смогли купить Волгу?
- Конечно бы смог. Но, а зачем мене столько воды?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+5 #2 Ну не корысти же ради 08.10.2021 08:10
А только волею пославшего его коммисара, в чёрной кожаной тужурке.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #1 Перехожий 08.10.2021 07:50
Розсмішили зранку, я думав у військоматі лякають Донбасом, а виявляється Закарпаттям. Напевно останні слова звинуваченого були такі:
"Сознаю свою вину.
Меру. Степень. Глубину.
И прошу меня направить
На текущую войну.
Нет войны — я все приму -
Ссылку. Каторгу. Тюрьму.
Но желательно — в июле,
И желательно — в Крыму."
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

реклама Делікат
реклама

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ