реклама
Будівельна компанія надія

Органами прокуратури проведена робота в частині представництва інтересів держави у сфері використання земель, зокрема, прибережних смуг. Про це повідомив заступник керівника Черкаської обласної прокуратури Дмитро Чустрак.

1634890407680

– Звичайно, більша увага прикута до річки Дніпро. Найбільше незаконно використовуються землі в прибережно захисній смузі Черкас та черкаського району. Лише торік прокурорами заявлено більше 60 позовів, на сьогодні задоволено десь 15, близько 40 перебуває в судах, – зазначив Дмитро Чустрак на вчорашньому брифінгу.

З кінця травня цього року землі передані у користування місцевих громад. Але незаконні рішення щодо розпорядження цими ділянками все рівно мають місце.

Прокурори обласних прокуратур змушені здійснювати постійний моніторинг незаконно переданих земель.

– Як прикоал, розслідується кримінальне провадження стосовно колишнього голови Свидівоцької сільської радиі ряду інших осіб, а це близько 50 учасників, щодо розпорядження землями водного фонду. На даний час справа в суді. Є також справа щодо колишніх осіб Черкаської РДА, які розпоряджалися землями овдного фонду в Долині троянд в Черкасах, - зазначив прокурор.

Журналісти також запитували як стан справ щодо човнових пречалів за мостом, де також набудували будинки, які з висоти пташиного польоту зняла і показала відома черкаська блогерка.

– Чинне законодавство при визначенні меж прибережно захисних смуг передбачає врахування історичних містобудівних умов. Може там і був колись причал. Інша справа, коли призупинено захоплення частини пляжу Дахнівський навпроти дачі Андреєва. А по плану в нечистих на руку ділків було забудова пляжу вплоть до дамби, – сказав прокурор.

Загалом прибережна захисна смуга по річці Дніпро складає більше 540 кілометрів.

– Деякі нечисті ділки шляхом насипанням штучних дамб створюють штучні площі для забудов. Ми цим ділкам спокійно спати не дамо. Будемо робити все в частині скасувань таких рішень в судах, виявлятимемо незаконні проекти землеустрою, незаконні рішення щодо зміни цільового призначення землі. Варіантів в таких ділків безліч. Але ми їх всі знаємо, – наголосив прокурор.

Він також наголосив, що торік за результатами засідання робочої групи на органи місцевого самоврядування та РДА було покладено доручення про проведення інвентаризації всіх своїх розпоряджень та договорів щодо прибережних смуг. Це робилося з метою виконання закону про доступ до водних об’єктів. І на жаль до органів прокуратури інформації від органів місцевого самоврядування не надходить. Тож прокуратура сама має витребувати інформацію.

реклама


Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+17 #3 Из классики 23.10.2021 11:32
Обнаружен ген, отвечающий за существование, развитие и процветание коррупции - это Ген-прокурор.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+17 #2 Черкаси 23.10.2021 10:44
Аж страшно стає, як пруратура почне всіх наказувать і своїх працівників колишніх і діючих також.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+17 #1 Ну что мона сказать? 23.10.2021 10:16
Не плохая крыша для "Царских Сёл" и прочих прибрежных хатынок. Взносы за контроль, точно, дорожают с каждым днём. Понятно, что вынести решение о рекультивации всех этих 540 км слабо. Ну кто же будет пилить сук, на которых сидишь и которые тебя кормят.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

реклама Делікат
реклама

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ