Гарячі номера телефонів

У черкаському центрі гематології в онкодиспансері розповіли про другу пересадку кісткового мозку від неродинного донора.

9dc672afeaee5977

Як повідомила "Суспільному" завідувачка центру Олена Лук'янець, донора для Анатолія Колісніченка шукали два місяці, знайшли в Німеччині.

«Все могло б змінитися ще рік тому. Спочатку трохи підвищилася температура, ми поїхали в райцентр перевіритися. Я думав, що захворів на ковід, проте аналіз крові показав лейкоз», – розповів Анатолій Колісніченко.

Трансплантації передували сім хіміотерапій. Втім, за словами Олени Лук’янець, пересадити клітини – лише верхівка айсберга: «Під цією верхівкою знаходяться дні, місяці, коли пацієнта готують до цієї процедури – намагаються ввести в стан ремісії. Для проведення успішної процедури були потрібні десятиліття спроб і невдач при перездачі кісткового мозку, коли не враховувались сумісність донора і реципієнта».

Перший донор, якого знайшли, не підійшов, зауважила лікарка-гематолог Лариса Ногаєва. Другий виявився тим, якого шукали. «Другий донор нам підійшов по умовах для донорства. Тож трансплантацію виконали 12 жовтня 2021 року. Сама пересадка не складна, це ніби переливання крові», – пояснила лікарка.

Уперше в Україні пересадили кістковий мозок дорослому пацієнту від неродинного донора саме в черкаському гематологічному центрі.

«Процедура, яка займає годину, готувалася роками і десятиліттями. Нашому закладу знадобилося два роки, аби зробити палати з потрібним рівнем безпеки пацієнта, створити лабораторію, мати наявність препарату, який тестує рівень лікарських засобів в крові», – зазначила Лариса Ногаєва.

Кожне покращення стану хворого лікарка сприймає як особисту перемогу. Анатолія Івановича називає «слухняним пацієнтом», бо той довірився медикам і не падав духом:

«Він із тих пацієнтів, які дуже все правильно виконують вказівки, які чують лікаря. Анатолій Іванович на своєму шляху навіть подолав ковідну пневмонію. Це був непростий шлях, який закінчився галогенною трансплантацією», – розповіла Лариса Ногаєва.

Впорався, бо підтримували вдома і в онкодиспансері, зауважив Анатолій Колісніченко. Нині цінує життя ще більше: «Я відчував таку «рідну» підтримку. Це наша спільна перемога. Тепер буду цінувати не те що кожен день, а кожну годину».

Нині чоловік почувається добре. Мріє про подорожі та час, який проведе з рідними.

Трансплантацію стовбурових клітин кісткового мозку в черкаському онкодиспансері роблять із листопада 2019 року. Вперше трансплантацію кісткового мозку у Черкасах провели підлітку з Умані, у якого було злоякісне захворювання лімфатичної системи.

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100