Напередодні свята Дня працівників сільського господарства заступник міського голови Монастирища Олег Недогода та помічник міського голови в с.Княжа Криниця Михайло Підопригора привітали 86-річну ветерана праці-доярку Ганну Микитівну Довгошию, якій у 1981 році було присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці.
Про це повідомляють у Жашківській територіальній громаді.
Гості від імені міського голови Олександра Тищенка вручили Ганні Микитівні квіти, подяку, подарунок та щиросердечно побажали міцного здоров’я, родинного затишку, енергії, благополуччя та довгих-довгих років життя на радість близьким та рідним людям.
Ганна Микитівна народилася 17 грудня 1934 року в селі Княжа Криниця Монастирищенського району Черкаської області в селянській сім’ї. Трудову діяльність розпочинала в рільничій бригаді на різних роботах. В 1968 році перейшла на ферму, де одержала групу корів та стала дояркою. «Спочатку, – розповідала Ганна Микитівна, – вчилася у досвідчених місцевих доярок, постійно радилася з зоотехніком. І уже в перший рік надоїла від кожної з 20 корів по три тисячі кілограмів молока. Потім стала вивчати самостійно технологію одержання високих надоїв у науковій літературі. Зрозуміла, що головне у цій справі – правильна годівля і догляд за коровами. Так вийшла спочатку на 4 тисячі кілограмів, у 1971-1975 роках – на 5 тисяч, у 1976-1080 роках – на 6 тисяч і більше».
Останнє її досягнення – 6212 кілограмів.
В 1981 році Ганні Микитівні присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці. До цього доярку нагороджували орденом Леніна, медалями. У районі існував приз її імені, який щорічно вручався доярці, котра надоювала найбільше кілограмів молока від корови. Чимало доярок району стали її послідовницями.
З 1987 року Ганна Микитівна перебуває на пенсії.
Коментарі
Архіви «Прочерку » — не архіви історі держави! Не ідеалізую минуле, але І позитивне забувати не треба.
В 1970-1980 рр. тваринники і механізатори отримували достатньо великі зарплати, безкоштовно у складі туристичних груп їздили по Союзу і за кордон, відпочивали в санаторіях. Це можуть підтвердити ще живі старожили. А ще краще не повторювати завчені штампи, а попрацювати з архівними документами і літературою.
Вас здивує, але прості доярки отримували безкоштовні путівки в санаторії, при бажанні могли побувати за кордоном.І коштів вистачало на все. Принаймі так було в 70—80х роках. Люди жили іншими цінностями.
Стрічка RSS коментарів цього запису