Лідери 18 ветеранських громадських організацій з Черкащини днями зібралися в Шполі і пропрацьовували напрямки діяльності. Зібрання припало якраз на День гідності і свободи.
Організатор заходу – ГО «Черкаський правозахисний центр» в особі Тараса Щербатюка. Він пригадав, як виникала ідея по об’єднанню на Тарасовій горі в Каневі і як врешті все перейшло від слід до дій.
– Коаліція стає майданчиком для обговорень для всіх активістів Черкаської області, адже до неї входять не тільки ветерани. Вона є відкритою для всіх свідомих (проукраїнських) організацій, які захищають інтереси громадян. А наш Черкаський правозахисний центр взяв на себе функцію координатора та забезпечить юридичною та інформаційною підтримкою коаліцію, її членів, – зазначив Тарас Щербатюк.
Ветерани спілкувалися з представницею міністерства у справах ветеранів по Черкащині Іриною Рябошлик. Серед питань, що цікавили АТОвців це і пільги, і земля, і санаторно-курортне лікування.
У рамках діяльності коаліції учасники обєднання говорили про фінанси, про комунікацію між собою та про взаємодію з владою. Тут знадобився якраз досвід Тараса Щербатюка, який працював з багатьма органами місцевого самоврядування і визначав їх дієвість та ефективність. Щодо взаємодії між собою та фінансування організацій, то тут кожен мав свій досвід, яким ділився з побратимами.
Врешті на три майбутні місяці визначили собі напрямки, такі як посилення спроможності громадських організацій області та робота з органами місцевого самоврядування, а ще робота в напрямку дотримання прав черкащан.
На грудень частина АТОвців пропонували організувати збори в обласній раді для зустрічі з представника обласної влади.
– Є багато наболілих питань, – кажуть ветерани. – Є питання локальні, коли десь якийсь перевізник не хоче брати пільговика, тут можна поїхати дружно організацією і спитати в перевізника. А є більш масштабніші питання. У ряду громадських організацій то приміщення немає для зборів, то ми не можемо добитися пільг для котрогось з наших членів організації. Більш масштабне, коли хтось з ветеранів їде на мітинг висловити свою громадянську позицію, а потім людину судять і доводиться шукати адвокатів, щоб рятувати чоловіка. Такі приклади є, бо АТОвці завжди займають активну громадянську позицію, а декому це не подобається.
Одним з найуспішніших заходів члени коаліції вважають об’єднання і злагоджену роботу. Як зазначалося на заході, були випадки, коли та чи інша рада з депутатами не хотіла приймати важливе рішення для ветеранів, знаходила відмовки. Лиш згуртований приїзд та присутність на сесії спонукала місцеву владу до прийняття рішення.
реклама