Гарячі номера телефонів

З 1 січня 2022 року черкаські школярі харчуватимуться за новим меню. Наразі у школах продовжують апробувати нові страви, інформують у міськраді обласного центру.

IMG_5294  


Зокрема, сьогодні у школі № 27 тестували страви двох днів осіннього меню: салат з відвареного буряку, кабачки, цвітна капуста, запечені з сметаною, плов з курячим м’ясом, печеня по домашньому, сир твердий, чай з лимоном, хліб і фрукти; овочеве асорті, салат з капусти з сиром, котлета по-міланські з сиром, шніцель курячий, каша пшенична, каша пшоняна, узвар.

З нового року учні будуть кожного дня харчуватись новими стравами, адже нове меню чотиритижневе та сезонне. Також, впроваджується практика «страви на вибір» - діти зможуть вибирати, що їм їсти із запропонованого асортименту.

Якість нових страв перевірили міський голова Анатолій Бондаренко разом із заступницею Анастасією Чубіною, керівництвом департаменту освіти та гуманітарної політики, а також директором школи.

«Запропоновані для шкільного харчування страви мають естетичний вигляд, досить смачні, і головне - корисні. Чудово, що у меню присутні сезонні фрукти та овочі, є доволі великий об’єм м’яса, немає шкідливих інгредієнтів. Сподіваюся, що воно сподобається учням. Повноцінне, збалансоване харчування є однією з умов нормального функціонування дитячого організму. Тож отримуючи раціональне харчування, наші школярі будуть здоровішими та енергійнішими», - прокоментував міський голова Анатолій Бондаренко.

«Міська влада приділяє значну увагу реалізації заходів із реформування системи шкільного харчування. У вересні відбувся міський форум «Реформа шкільного харчування в місті Черкаси – досвід та перспективи», під час якого директори шкіл та організатори харчування ознайомились з оновленим меню, особливостями його приготування, з новим кухонним обладнанням, а також мали можливість поспілкуватись з представниками влади, контролюючих органів та провідними кухарями. А нещодавно була затверджена Програма організації харчування у закладах загальної середньої освіти комунальної власності міста Черкаси на 2022-2024 роки», - додала заступниця міського голови Анастасія Чубіна.

Відзначимо, що упродовж 2020-2021 років набула чинності низка нормативних актів, відповідно до яких виникла потреба у розробці нової програми харчування учнів. Так, Кабінет Міністрів України постановою № 305 затвердив нові норми і порядок організації харчування у закладах освіти. Вже в новому навчальному році цими документами передбачена відповідна калорійність страв та меню для учнів й встановлені обмеження щодо продуктів, що містять сіль, цукор і жири. Натомість у щоденному раціоні учнів мають бути такі продукти: злакові, овочі, фрукти, ягоди та молочні продукти, один раз на тиждень – риба морська, два рази на тиждень – м’ясо.

IMG_5279_1

IMG_5254_1 

IMG_5301

IMG_5192  

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+4 #11 Ahmed 03.12.2021 11:38
Цитую МЫ:
невакцинированн ые которых не впускают в магазин, транспорт, отстраняют от работы запрещаем вам пользоваться нашими налогами и выделять деньги с наших налогов в том числе и на обжираловку в школах.тебе вакцины не хватило?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #10 МЫ 02.12.2021 14:12
невакцинированн ые которых не впускают в магазин, транспорт, отстраняют от работы запрещаем вам пользоваться нашими налогами и выделять деньги с наших налогов в том числе и на обжираловку в школах.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+20 #9 Ремарка 02.12.2021 13:50
Схоже, скатертини знайшлися тільки на стіл мера. За страви заплатили? або на шару смачніше?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-9 #8 Жратошкола 02.12.2021 13:39
за чей счёт новые стравы и переделанное меню? Пускай те у которых дети учатся в школах и оплачивают эту жратву.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-5 #7 Радуцький 02.12.2021 13:04
Цілком пристойна їжа. Краще ніж чіпси, сухарики та газовані напої. Мер молодець.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+13 #6 иван 02.12.2021 12:17
Воронов уже накушався і отримав посаду директора училища, де смачно сидить
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+18 #5 1 02.12.2021 12:15
А почему нету спецов по питанию-Тренкин,Волошин ,Воронов и тп??
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+17 #4 наївний 02.12.2021 11:44
Репортаж для наївних. Постановка для міського голови! Цікаво, а чи знає він, що ще півроку назад в дитячі садки з перебоями поставлялося м'ясо і молочні продукти?
Не для піару все це треба організовувати і не будуть об'являти підозри в скоєнні злочину постачальникам продуктів дошкільним закладам!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+10 #3 vv 02.12.2021 10:57
Пам'ятаю подібні пропагандистськ і фотографії із шкільних їдальнь в газетах СРСР. А в реальності вонюча риба та пюреподібна субстанція на воді із перемерзлої картоплі.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #2 ЮЗР 02.12.2021 10:52
Вот бы ещё потом ********)
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100