У місті Тальне під землю «пішла» частина житлового будинку. Виявилося, що просто під ним знаходиться таємний хід часів середньовіччя, який почав руйнуватися, йдеться в сюжеті «Інтера».
Таких підземних лабіринтів у райцентрі чимало, кажуть історики. Їх ніколи не досліджували і, тим паче, не зміцнювали. А тому сказати, скільки ще будинків в зоні ризику, – неможливо.
Будинок, що провалився, сім'я Людмили Попик купила три роки тому. Незабаром він почав валитися. Спочатку тріщинами покрилися стіни і стеля, потім просів фундамент. А нещодавно в кухні провалилася підлога.
Порожнечу засипали дрібним щебенем. Людмила каже: зараз увесь її будинок майже висить у повітрі, оскільки шар землі пішов з-під фундаменту.
Схожий обвал стався в Тальному два роки тому. Від того місця до будинку Людмили – не більше 10 метрів. За словами очевидців, того дня в землі утворилася дірка, в яку могла поміститися навіть вантажівка.
Нічого дивного в цьому немає, говорить місцевий краєзнавець Вадим Мицик. Усе місто стоїть на катакомбах. Багато з них будувалися ще в середні століття. Зараз, від старості, почали обсипатися.
– Набігали татари, були різні воєвища, тому люди робили ходи, якими можна було або приховатися, або втікти з родиною чи самому. Є ходи і дуже високі, де можна було провести навіть коней.
Людмилі Попик зараз не до історії. Спецкомісія з питань надзвичайних ситуацій визнала її будинок аварійним і постановила: жити в ньому – небезпечно. Жінка відправила сина на час до знайомих. Сама з чоловіком облаштувалася в собачому вольєрі.
У Тальнівському міськвиконкомі запевняють: нове житло сім'ї Попик виділять вже наступного тижня. Чиновники заспокоюють – подібне в районі не повториться.
– У цьому випадку постраждає тільки один будинок. Далі йдуть городи і підстеля, ліс та сквер. Там житлового сектору немає, – пояснює міський голова Тального Олександр Біленко.
Краєзнавці оптимізму влади не поділяють. Кажуть: підземні ходи Тального ніхто ніколи не досліджував. Тому черговий обвал може статися де завгодно і в будь-яку хвилину.
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису