У новорічну ніч о 00:32 в диспетчерську екстренки зателефонувала жінка. Вона в сльозах просила приїхати швидку, бо її тато упав, захрипів і втратив свідомість. Це був 13-й виклик від початку нового року.
Уже за 6 хвилин бригада екстреної медичної допомоги була на місці виклику. У 63-річного чоловіка констатували зупинку серцевої діяльності та клінічну смерть.
Медики екстренки відразу розпочали проводити реанімаційні заходи за допомогою портативного автоматичного пристрою серцево-легеневої реанімації «Schiller». Реанімація тривала майже годину! Декілька разів відбувалося відновлення ритму, але потім знову наступала зупинка серця і знову боротьба за життя продовжувалася. На 51-й хвилині медикам Катерині Скворцовій і Віктору Прокопенку вдалося відновити серцеву діяльність та стабілізувати життєві функції пацієнта – нарешті відновився серцевий ритм, стала стабільною гемодинаміка та тиск прийшов до норми. Дорогою до Третьої черкаської міської лікарні медики продовжили моніторити життєво-важливі функції, а у чоловіка відновилося спонтанне дихання.
Лікар Катерина Скворцова розповідає, що випадки, коли їй вдавалося виводити пацієнтів зі стану клінічної смерті, були і раніше під час роботи на швидкій. Але це була перша успішна реанімація, коли вони не руками «качали», а коли це за них робив автоматичний пристрій. «Ти все рівно відчуваєш ту саму відповідальність і переживаєш. Але, по-перше, поки апарат качає – в тебе вільні руки. Ти продовжуєш виконувати свою роботу і моніториш життєво-важливі функції. А по-друге, сила в цього пристрою зберігається на всіх етапах реанімації – хоч 10, хоч 30 хвилин. Зрозуміло, що в кожній реанімації присутній людський фактор – хоч і удвох, але ви не можете качати весь час з однаковою силою (фізично важко це робити протягом навіть 5 хвилин, не кажучи вже про 50!), а апарат – може».
А ще Катерина ділиться, що тоді вона дуже хотіла врятувати цього чоловіка. Адже це перша реанімація в новому році, тим паче таким апаратом, – вона обов’язково мала бути успішною! «Просто не можу передати відчуття, коли тут ти працюєш над порятунком життя однієї людини, а за вікном запускають салюти, гуляють та відпочивають інші люди. Таке собі новорічне диво. Тому приказка «як рік почнеш – так його і проведеш» хай втілиться в реальність. Здоров’я усім!» – бажає лікар.
До речі, саме бригаду Катерини і Віктора на цьому ж спецавтомобілі 30 грудня на перехресті вулиць Смілянської та Надпільної не пропустив водій автомобіля Land Rover. А тоді вони так само їхали рятувати чиєсь життя…
На першому фото лікар Катерина Скворцова і фельдшер Віктор Прокопенко. А на другому фото ви можете побачити роботу портативного автоматичного пристрою для проведення серцево-легеневої реанімації «Shciller», який «під ялинку» отримала ця та ще декілька бригад ЕМД області.
Коментарі
Цитую Самшит:
Стрічка RSS коментарів цього запису