Для 234 засуджених Черкаської виправної колонії розпочався новий навчальний рік, повідомляють у прес-службі установи. 144 дорослих чоловіки сіли за шкільні парти здобувати базову чи повну середню освіту, 90 осіб було зараховано до Черкаського навчального центру №62, де засуджені вчаться на токарів, слюсарів, електриків, зварювальників, шевців, теслів.
– Ви всі люди дорослі, всі знаєте, навіщо сюди прийшли. Щоб на волі мати шматок хліба з маслом, потрібно мати професію, і не просто вивчитись, а бути спеціалістом своєї справи. Значить, після навчання потрібно ще й попрацювати, здобути практичний досвід. Тоді вже можна сподіватись на облаштування нормального повноцінного життя на волі, – такі напутні слова часто повторює своїм студентам
директор навчального центру Джаліль Азізов.
Пан Азізов розповідає, що охочих навчатись набагато більше, ніж місць. Тому перевагу під час зарахування надають чоловікам, у яких вже закінчується термін відбування покарання і до виходу на волю залишається півтора-два роки (саме стільки, щоб закінчити навчання і пройти практику на виробництві).
У День відкритих дверей, що приурочили до початку навчального року, заступник начальника обласного управління ДПтС України Ігор Гадіон провів екскурсію виробничими цехами колонії, де серед інших засуджених працюють і випускники навчального центру.
Наостанок гостям продемонстрували щойно відкритий магазин готової продукції, що виготовляється на підприємстві колонії. Приємно вразив асортимент та ціновий діапазон – від мишоловки за 12 копійок до найдорожчого товару – тачки за 850 гривень. Загалом, в магазині були представлені зразки всіх видів продукції – спецодяг, ковані вироби, садово-городній інвентар, металева сітка, бруківка та інші вироби з бетону.
Особливу увагу привернули вироби з дерева та лози. Дерев’яні ікони, скриньки та нарди насправді виглядали радше як витвори мистецтва, аніж продукція з колонії. Досить незвичними видавались дитячі ліжечка виплетені з лози, вони могли б стати чудовою окрасою інтер’єруветно-стилі.
реклама