Гарячі номера телефонів

Більшість регіональних та місцевих газет, які до 2019 року були комунальними підприємствами, не в змозі платити за газ та опалення приміщень за новими тарифами, інформують у Національній спілці журналістів України. Наразі місцеві видання формально вважаються приватним бізнесом, тож ціни для них встановлено максимальні.

270647806_448853823390372_5782390798395589845_n-1-750x375

– Влада має втілювати програму антикризових заходів на підтримку українських місцевих ЗМІ, – наголосив голова НСЖУ Сергій Томіленко. – Наша ключова ініціатива – невідкладне проведення у першому півріччі спеціальних парламентських слухань на тему економічної стійкості місцевих ЗМІ.

Як наголосив пан Томіленко, парламентські слухання – це не лише майданчик для звіту урядовців, але й засіб об’єднання зусиль відповідальних політиків, посадовців та представників галузі місцевих ЗМІ для покращення поінформованості українців про актуальні події, для ефективного захисту інформаційного простору України.

За інформацією, яка надходить до НСЖУ із редакцій регіональних і місцевих видань, більшість офісів ЗМІ наразі не опалюються.

– Вперше за останні роки з настанням холодів ми не вмикаємо в приміщенні редакції газове опалення, – зауважив головний редактор газети «Обрії Ізюмщини» (місто Ізюм, Харківська область) Костянтин Григоренко. – Увімкнули тільки на два дні, коли температура повітря на вулиці сягнула мінус десяти градусів... Я спілкувався з колегами з Одеської, Миколаївської Донецької, Львівської областей, і скрізь ситуація складна. Цю проблему треба порушувати на рівні уряду, бо так далі не може бути.

За словами головної редакторки газети «Сарненські новини» (Рівненська область) Світлани Ляшко, в ковідні роки надходження від передплати і реклами суттєво впали, тож видання опинилося у дуже скрутній ситуації. За її словами, редакції доводиться переводити працівників на неповний робочий день і дистанційну роботу.

Як повідомила редакторка газети «НовинаР» (Одеська область) Вікторія Майнич, це видання «рятує лише електричне опалення». Але витрати все одно настільки великі, що працівники редакції приходять в офіс лише для верстки і вичитки сторінок.

– Комунальні платежі нас добивають, – наголосила редакторка газети «Вісник Городищини» (Черкаська область) Ольга Дяглюк. – Після роздержавлення ми займали п’ять кімнат в комунальному приміщенні, яке перебуває на балансі відділу освіти. Уклали договір на 15 років. На сьогодні стоїть питання розірвання цього договору. Будемо скорочуватись до однієї кімнати, бо інакше просто не виживемо.

Редактори місцевих газет, засновниками яких ще 3-5 років тому були міські чи районні ради, зауважують: якби редакції залишалися комунальними підприємствами, то для них тарифи були такими, які передбачені для комунально-побутових підприємств та релігійних організацій: 16,5 гривень за один кубометр газу. А після роздержавлення видавці уже мають платити максимум – у п’ять разів більше.

У НСЖУ закликають уряд негайно втрутитися в ситуацію, адже регіональні та місцеві ЗМІ виконують важливу функцію – забезпечення права своєї аудиторії на отримання важливої місцевої інформації.

реклама

Коментарі  

 
-1 #2 Зінченко 19.01.2022 16:59
Цитую Стас:
Саме вони були на передовій боротьби за таке життя... Не клич вовка з лісу...

телевізор був на передовій, особливо один відомий серіал, а газети вже років з 10 як втратили свою популярність.....
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #1 Стас 19.01.2022 13:05
Саме вони були на передовій боротьби за таке життя... Не клич вовка з лісу...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
реклама
bigmir)net TOP 100