реклама

реклама Делікат

реклама

19 січня у Черкаському обласному краєзнавчому музеї відбулось відкриття тематичної фотовиставки. Виставка складається з 25 планшетів з фотографіями із творчої спадщини Івана Литвина – сільського фотографа із села Грушківка Кам’янського району. Унікальний архів негативів його світлин було виявлено у 2010 році на горищі старого будинку. Внук народного майстра Ігор Солодовніков відцифрував усі фотографії і сьогодні унікальна колекція складає близько 5000 фотографій.

Включені до виставки фотографії Івана Литвина створюють неповторний та реалістичний образ часу одного із переломних періодів української історії кінця 1950-х ‒ початку 1970-х років. Зроблені на високому художньому рівні знімки зберегли обличчя українських селян та ще живі на той час народні традиції, які не потрапили в об’єктив офіційних фотографів. Зокрема, фотографу вдалося зафіксувати різноманітність народних весільних традицій в останній період їх живого існування. Ці фото складають найбільшу частину в архіві фотографа.

1(1)

Експозиція виставки вміщує фотографії, у яких сільський фотограф поетично і лірично передав живі й чесні образи простих сільських людей, життя яких залишилося на узбіччі історії. Зі світлин постає реальне повоєнне українське село і повсякдення селян Черкащини. Глядач дізнається як насправді вони жили, в що одягалися, як проводили будні і свята, як працювали в колгоспі. Автор зумів показати особливі риси своїх односельчан та передати їхню щирість і справжність.

2

Виставка підготовлена обласною організацією НСКУ в рамках обласної програми підтримки діяльності осередків національних творчих спілок Черкаської області на 2017–2021 рр. (ініціатор і координатор проекту – Василь Мельниченко).

Фото: Олесь Маланіч.

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100