реклама Делікат

Тисячі черкащан щороку йдуть до Державного архіву Черкаської області у пошуках свого національного коріння. Найбільше запитів від громадян надходять з прагненням знайти докази польського, або єврейського походження.

Henealohichne-derevo-seminar

Про це пише «City News».

Пошук свого коріння з метою підтвердження власної приналежності до певної національності – це поширена тенденція останніх років. У тренді пошук доказів щодо ідентифікації національності. Найбільш популярною серед пошукачів є єврейська національність, про що свідчить аналіз запитів.

Про це, а також про те, як правильно досліджувати власний родовід, які документи шукати, етнічних поляків Черкащини навчали представники обласного архіву під час науково-практичного семінару «Генеалогічне дерево». Організаторами заходу виступили Польський культурний центр імені Кароля Шимановського та Державний архів Черкаської області.

Semenenko-obr – Упродовж останніх років серед жителів Черкащини набуває популярності пошук своїх коренів. Тільки торік з питань дослідження свого родоводу з метою пошуку доказів своєї приналежності до тієї чи іншої національності до Державного архіву Черкаської області надійшло понад три тисячі запитів від громадян. Дослідження власного генеалогічного дерева – це надзвичайно кропітка робота, яка потребує певних знань. Тож мета нашого науково-практичного семінару ознайомитись з методами і процедурою визначення та пошуку документів, які дійсно допоможуть дослідити історію окремої сім’ї, її родинні зв’язки. Окрім того, ознайомитись зі специфікою роботи з такими документами, – зауважив присутнім головний спеціаліст відділу використання інформації документів Державного архіву Черкаської області Максим Семененко.

Починати пошуки необхідно з дослідження свідоцтв про народження та смерть, виданих органами державної влади тих держав, на території яких вони народились чи померли. В Україні такі органи – це відділи державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦСи).

– З метричних записів про народження або про смерть вашого родича ви можете дізнатись місце, рік народження їх батьків та інформацію про національність особи. Також у державному архіві області є ціла низка документів, у яких може бути вказана національність, щоправда у аналогічних документах про одних осіб таку інформацію посадовці, що складали документ, вказували, про інших – ні. Це воля випадку. Серед таких документів часів Російської імперії до 1917 року є «Списки виборців  до Державної думи», «Ревізькі казки», так звані матеріали «Справ про дворянство». За часів СРСР носіями аналогічної інформації можуть бути «Протоколи допитів» обвинувачених у кримінальних злочинах, анкети громадян, що збираються переїхати на постійне місце проживання в Україну, документи бійців «Червоної армії». У фондах архіву є чимало документів періоду німецької окупації, як то аусвайси. Нині дуже багато інформації можна знайти з інтернет сайтів «Бабин яр» та  Family Search, – зазначив Максим Семененко.

Ось так, крок за кроком, при бажанні кожна особа може дослідити історію свого роду та встановити, до якої національності вона належить.

Довідка:

Генеалогічний сайт Family Search є одним з найбільших ресурсів, де накопичена інформація з архівів та бібліотек усього світу, в тому числі й українських. Ця база даних спонсорується Церквою Ісуса Христа Святих останніх днів (більш відомі як мормони) та функціонує за підтримки волонтерів. За посередництвом сайту можна отримати консультацію та допомогу в більш ніж 4500 генеалогічних центрах у 70 країнах світу, включаючи бібліотеку сімейної історії в Солт-Лейк-Сіті у штаті Юта США. Тут навіть можна звернутися до консультанта храмової парафії, який допоможе у пошуках необхідних даних. Генеалогічне товариство було засноване мормонами в 1894 році і почало накопичення фондів та записів з 1938 р. В 1998 році мормони на базі отриманих матеріалів та досліджень вирішили створити електронну платформу, яка б допомогла багатьом людям знайти своїх родичів та близьких. Family Search дає безкоштовний доступ до архівних документів та даних з більше ніж 100 країн світу. Окрім доступу до матеріалів, розроблений сайт дає можливість безкоштовних навчальних курсів з генеалогії.

З 1993 по 2011 роки мормони проводили роботу зі сканування фондів українських архівів, і тепер на сайті Family Search можна знайти більше 1 мільйона зображень документів.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
0 #5 Лейба 02.02.2022 14:14
Ваще подурели :lol: :lol: :lol:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #4 Хуліган 02.02.2022 10:59
Цитую Трэнд последних лет:
Ну просто пошесть, все хотят найти в себе каплю иноземной крови и такой же хромосомы. И переехать на этом основании жить на родину предков. Заметьте, ни один явный и без паспорта афроафриканец не пришёл искать свою гинеалогию с точно такой же целью.

Навіть жоден скрєпний не забажав довести походження своїх лаптів щоб повернутись у "гавань". :-*
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #3 Трэнд последних лет 02.02.2022 01:04
Ну просто пошесть, все хотят найти в себе каплю иноземной крови и такой же хромосомы. И переехать на этом основании жить на родину предков. Заметьте, ни один явный и без паспорта афроафриканец не пришёл искать свою гинеалогию с точно такой же целью.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #2 Степанич 02.02.2022 00:18
А як навернути манкуртів до українського коріння?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #1 Дісконт 01.02.2022 23:51
Туфтовая ссылка на глючный сайт.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100